Obowiązkowe dostawy zwierząt rzeźnych przez indywidualne gospodarstwa rolne.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1953.50.248

Akt utracił moc
Wersja od: 1 stycznia 1961 r.

ROZPORZĄDZENIE
RADY MINISTRÓW
z dnia 1 grudnia 1953 r.
w sprawie obowiązkowych dostaw zwierząt rzeźnych przez indywidualne gospodarstwa rolne.

Na podstawie art. 10 i 16-18 dekretu z dnia 1 grudnia 1953 r. o obowiązkowych dostawach zwierząt rzeźnych (Dz. U. Nr 50, poz. 244) zarządza się, co następuje:

Ustalanie wysokości obowiązkowych dostaw zwierząt rzeźnych.

§  1.
Wysokość obowiązkowych dostaw zwierząt rzeźnych przez poszczególne gospodarstwa rolne ustala się mnożąc ilość hektarów użytków rolnych w danym gospodarstwie przez normę, obowiązującą w danym powiecie.
§  2.
Wysokość obowiązkowych dostaw zwierząt rzeźnych, przypadająca z jednego hektara użytków rolnych w poszczególnych powiatach (normy), określa tabela, stanowiąca załącznik nr 1 do niniejszego rozporządzenia.
§  3.
Przy obliczaniu wysokości obowiązkowych dostaw zwierząt rzeźnych stosuje się zaokrąglenie do 1 kilograma. Niepełne kilogramy, przekraczające 0,49 kg, zaokrągla się do 1 kg w górę, a wynoszące 0,49 kg lub mniej - do 1 kg w dół.
§  4.
1.
Terminy obowiązkowych dostaw zwierząt rzeźnych określa się na poszczególne miesiące.
2.
Minister Skupu określi szczegółowy tryb ustalania terminów obowiązkowych dostaw zwierząt rzeźnych.
§  5.
Wysokość obowiązkowych dostaw zwierząt rzeźnych przez poszczególne gospodarstwa rolne oraz terminy tych dostaw ustalają prezydia gminnych rad narodowych w porozumieniu z gminnymi delegatami Ministerstwa Skupu.

Obniżenia i zwolnienia od obowiązku dostaw zwierząt rzeźnych.

§  6.
Gospodarstwom, których grunty orne, łąki lub pastwiska V i VI klasy stanowią co najmniej 30% ogólnego obszaru użytków rolnych, obniża się wysokość obowiązkowych dostaw zwierząt rzeźnych, przypadających z gruntów V i VI klasy:
1)
o 20% - o ile grunty orne, łąki lub pastwiska V i VI klasy stanowią od 30 do 40% ogólnego obszaru użytków rolnych,
2)
o 30% - o ile grunty orne, łąki lub pastwiska V i VI klasy stanowią powyżej 40 do 50% ogólnego obszaru użytków rolnych,
3)
o 40% - o ile grunty orne, łąki lub pastwiska V i VI klasy stanowią powyżej 50% ogólnego obszaru użytków rolnych.
§  7. 1
1.
Użytki rolne Państwowego Funduszu Ziemi położone na terenach województw i powiatów Ziem Zachodnich i południowej części województwa rzeszowskiego wymienionych w załączniku nr 3 do rozporządzenia - nadane indywidualnym gospodarstwom rolnym na własność na podstawie orzeczeń prezydiów rad narodowych lub zbyte w trybie i na zasadach określonych ustawą z dnia 12 marca 1958 r. o sprzedaży państwowych nieruchomości rolnych oraz uporządkowaniu niektórych spraw, związanych z przeprowadzeniem reformy rolnej i osadnictwa rolnego (Dz. U. Nr 17, poz. 71) - zwalnia się z obowiązkowych dostaw zwierząt rzeźnych w roku ich objęcia oraz w ciągu dwóch lat następnych, w czwartym zaś i dalszych latach od chwili objęcia obciąża się tymi dostawami według powiatowych norm dostaw, obowiązujących w danej wsi.
2.
Użytki rolne Państwowego Funduszu Ziemi oraz inne użytki rolne nie należące do Państwowego Funduszu Ziemi, położone na terenach, o których mowa w ust. 1, wydzielone indywidualnym gospodarstwom rolnym oraz zespołom uprawowym na podstawie umów dzierżawnych lub o zagospodarowanie, zawartych z prezydiami rad narodowych, zwalnia się z obowiązkowych dostaw zwierząt rzeźnych na okres trwania umowy.
3.
Do określonych w ust. 1 użytków rolnych, których objęcie nastąpiło przed dniem 1 stycznia 1960 r., będą stosowane przejściowo w okresie 1960 i 1961 roku przepisy obowiązujące przed tym dniem.
§  8. 2
1.
Użytki rolne Państwowego Funduszu Ziemi oraz inne użytki rolne nie należące do Państwowego Funduszu Ziemi położone na terenach województw i powiatów nie wymienionych w załączniku nr 3 do rozporządzenia, nadane indywidualnym gospodarstwom rolnym na własność na podstawie orzeczeń prezydiów rad narodowych lub zbyte w trybie i na zasadach określonych ustawą z dnia 12 marca 1958 r. o sprzedaży państwowych nieruchomości rolnych oraz uporządkowaniu niektórych spraw związanych z przeprowadzeniem reformy rolnej i osadnictwa rolnego (Dz. U. Nr 17, poz. 71) oraz przydzielone do zagospodarowania lub w dzierżawę na podstawie umów zawartych z prezydiami rad narodowych - zwalnia się z obowiązkowych dostaw zwierząt rzeźnych w roku objęcia oraz w roku następnym, w trzecim zaś i dalszych latach od chwili objęcia - obciąża się tymi dostawami według powiatowych norm dostaw obowiązujących w danej wsi. Użytki rolne państwowego Funduszu Ziemi lub inne użytki rolne nie należące do Państwowego Funduszu Ziemi przydzielone zespołom uprawowym prowadzonym przez kółka rolnicze do zagospodarowania lub w dzierżawę na podstawie umów zawartych z prezydiami rad narodowych - po upływie okresu zwolnienia - obciąża się według powiatowych norm dostaw obowiązujących w danej wsi - obniżonych o 50%.
2.
Do określonych w ust. 1 użytków rolnych, których objęcie nastąpiło przed dniem 1 stycznia 1960 r. będą stosowane przejściowo w okresie 1960 i 1961 roku przepisy obowiązujące przed tym dniem.
§  8a. 3
W przypadku gdy objęcie użytków rolnych, o których mowa w § 7 ust. 1 i § 8 ust. 1, nastąpiło w czwartym kwartale - za rok objęcia uważa się rok po nim następujący.
§  8b. 4
Indywidualnym gospodarstwom rolnym o obszarze do 2 ha użytków rolnych, które w terminie do dnia 31 grudnia 1960 r. wykonały obowiązkowe dostawy zwierząt rzeźnych przypadające na rok 1960 i nie posiadają zaległości w tych dostawach z lat ubiegłych, obniża się wysokość obowiązkowych dostaw zwierząt rzeźnych przypadającą na rok 1961 - o 50%.
§  9.
1.
Jeżeli na skutek nadzwyczajnych okoliczności zdolność produkcyjna gospodarstwa została w takim stopniu zmniejszona, że zobowiązany nie może wykonać w części lub w całości obowiązku dostaw zwierząt rzeźnych, może on złożyć wniosek o częściowe lub całkowite zwolnienie od obowiązku dostaw zwierząt rzeźnych.
2.
Decyzje w sprawach, wymienionych w ust. 1, wydają prezydia powiatowych rad narodowych w porozumieniu z powiatowymi pełnomocnikami Ministerstwa Skupu.
3. 5
(skreślony).
§  10. 6
Minister Skupu może w przypadkach uzasadnionych zarządzić obniżenie w granicach do 50% dla niektórych grup gospodarstw rolnych wysokości obowiązkowych dostaw zwierząt rzeźnych ustalonej zgodnie z § 1 rozporządzenia.

Wykonanie obowiązkowych dostaw zwierząt rzeźnych.

§  11.
1. 7
Na poczet całej wysokości obowiązkowych dostaw zwierząt rzeźnych przyjmowane są od wszystkich gospodarstw:
a)
zwierzęta rzeźne (trzoda chlewna, bydło, cielęta i owce),
b)
zwierzęta hodowlane nabyte przez Centralny Zarząd Obrotu Zwierzętami Hodowlanymi, których wykaz zatwierdza Prezydium Rządu.
2. 8
Na poczet 30% wysokości obowiązkowych dostaw zwierząt rzeźnych przyjmowane są:
a)
wełna owcza od gospodarstw o obszarze użytków rolnych powyżej 2 ha,
b) 9
(skreślona).
3. 10
Gospodarstwo o obszarze użytków rolnych do 2 ha może wykonać obowiązek dostaw zwierząt rzeźnych w dowolnych rodzajach tych zwierząt lub wełnie owczej. Na poczet tych dostaw mogą być zaliczone - zgodnie z wykazem zatwierdzonym przez Prezydium Rządu - zwierzęta hodowlane nabyte przez Centralę Obrotu Zwierzętami Hodowlanymi.
§  12. 11
(skreślony).
§  13. 12
(skreślony).
§  14.
1.
Gospodarstwa specjalizujące się w hodowli owiec, mogą za zezwoleniem organu ustalającego wysokość zobowiązania (§ 5) wykonać obowiązek dostawy zwierząt rzeźnych w wełnie owczej.
2.
Gospodarstwa, położone w rejonach hodowli owiec, mogą wykonać obowiązek dostawy zwierząt rzeźnych w wełnie owczej.
3.
Minister Rolnictwa w porozumieniu z Ministrem Skupu ustali rejony, o których mowa w ust. 2.
§  15. 13
(skreślony).
§  15a. 14
1.
Gospodarstwa mogą za zezwoleniem organu ustalającego wysokość zobowiązania (§ 5) wykonać obowiązek dostawy zwierząt rzeźnych dostawą zbóż.
2.
Szczegółowe przepisy w sprawie przyjmowania zbóż na poczet obowiązkowych dostaw zwierząt rzeźnych określi Minister Przemysłu Spożywczego i Skupu.
§  16.
1.
Przy wykonywaniu obowiązkowych dostaw zwierząt rzeźnych przelicza się na trzodę chlewną poszczególne rodzaje i klasy tych zwierząt oraz artykuły rolne, jakie mogą być przyjmowane zamiast trzody chlewnej - w stosunku podanym w tabeli, stanowiącej załącznik nr 2 do rozporządzenia.
2.
Zwierzęta hodowlane (§ 11) przelicza się na trzodę chlewną według najwyższej klasy danego rodzaju zwierząt rzeźnych (załącznik nr 2).
3. 15
Minister Skupu w porozumieniu z Ministrami Rolnictwa, Przemysłu Spożywczego i Przemysłu Lekkiego może zmienić normy zamiany artykułów rolnych przyjmowanych na poczet obowiązkowych dostaw zwierząt rzeźnych.
§  17. 16
1.
Nie mogą być przyjmowane na poczet obowiązkowych dostaw zwierząt rzeźnych:
1)
zwierzęta rzeźne w stanie wycieńczonym (chudźce i braki) lub chore,
2)
zwierzęta rzeźne o wadze:

krowy poniżej 275 kg

młodzież (byczki, jałówki) poniżej 100 kg

cielęta poniżej 30 kg

owce poniżej 14 kg

świnie (tuczniki) mięsno-słoninowe i mięsne poniżej 86 kg

świnie (tuczniki) bekonowe poniżej 82 kg

2. 17
Minister Skupu w porozumieniu z Ministrami Rolnictwa i Przemysłu Spożywczego może zmienić dolną granicę wagi zwierząt rzeźnych określoną w ust. 1.
§  18.
1. 18
Dozwolone jest łączne wykonanie obowiązkowych dostaw zwierząt rzeźnych przez dwóch lub więcej zobowiązanych. Łączne wykonanie obowiązkowych dostaw zwierząt rzeźnych nastąpić może tylko przez dostarczenie zwierząt rzeźnych.
2. 19
(skreślony).
§  19. 20
Gospodarstwa rolne, które nie wykonały w całości obowiązkowej dostawy zwierząt rzeźnych, a część nie wykonana nie przekracza 15 kg, mogą wykonać pozostałą część obowiązkowej dostawy przez dostawę dowolnego rodzaju zwierząt rzeźnych lub wełny owczej.

Postępowanie odwoławcze.

§  20.
1.
Od decyzji, ustalającej wysokość obowiązkowej dostawy zwierząt rzeźnych, przysługuje zobowiązanemu prawo odwołania.
2.
Odwołanie wnosi się do prezydium powiatowej rady narodowej za pośrednictwem prezydium gminnej rady narodowej, które wydało zaskarżoną decyzję.
3.
Prezydium gminnej rady narodowej przekazuje odwołanie wraz z odpowiednimi wnioskami do decyzji prezydium powiatowej rady narodowej.
§  21.
Prezydium powiatowej rady narodowej rozstrzyga odwołanie w porozumieniu z powiatowym pełnomocnikiem Ministerstwa Skupu. W razie różnicy zdań pomiędzy prezydium powiatowej rady narodowej a powiatowym pełnomocnikiem Ministerstwa Skupu decyzję ostateczną wydaje prezydium wojewódzkiej rady narodowej.
§  22.
1.
Odwołanie powinno być wniesione w terminie 30 dni od daty doręczenia zawiadomienia o wysokości obowiązkowej dostawy lub od dnia powstania nowych okoliczności, uniemożliwiających wykonanie obowiązku dostawy.
2.
Odwołanie może być wniesione ustnie lub na piśmie.
3.
Odwołanie jest wolne od wszelkich opłat.
4.
Odwołanie powinno być rozpatrzone i ostatecznie załatwione najpóźniej w ciągu miesiąca od daty wniesienia odwołania.
5.
Wniesienie odwołania nie wstrzymuje wykonania obowiązku dostaw.
6.
W szczególnie uzasadnionych przypadkach prezydium gminnej rady narodowej może odroczyć wykonanie obowiązku dostaw w części lub w całości do czasu rozstrzygnięcia odwołania przez prezydium powiatowej rady narodowej.
§  23.
W przypadku gdy odwołanie zostało uwzględnione, a zobowiązanie wykonane, przysługuje zobowiązanemu:
1)
zaliczenie części dostawy, o jaką zmniejszono mu zobowiązanie, na pokrycie zaległości w obowiązkowych dostawach lub na obowiązkowe dostawy w roku następnym,
2)
bądź zapłata za tę część dostawy (pkt 1) po cenach ustalonych dla ponadobowiązkowych dostaw zwierząt rzeźnych.

Przepisy końcowe.

§  24.
1.
Tworzy się fundusz nagród na cele premiowania akcji obowiązkowych dostaw zwierząt rzeźnych.
2.
Sposób i tryb przyznawania nagród ustala regulamin zatwierdzony przez Radę Ministrów.
3.
Ogólna suma przyznanych nagród nie może przekroczyć 0,15% wartości wykonanych obowiązkowych dostaw zwierząt rzeźnych.
§  25.
Wykonanie rozporządzenia porucza się Prezesowi Rady Ministrów, Ministrowi Skupu i innym zainteresowanym ministrom.
§  26.
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 1954 r.

ZAŁĄCZNIKI

ZAŁĄCZNIK  Nr 1. 21

TABELA NORM OBOWIĄZKOWYCH DOSTAW ZWIERZĄT RZEŹNYCH W 1954 R.

Lp.Nazwa województwa, powiatu, miasta wydzielonegoNorma na 1 ha użytków rolnych w kg
I. M. st. Warszawa30
II. woj. warszawskie
Powiaty:
1.ciechanowski36
2.garwoliński42
3.gostyniński42
4.grodziskomazowiecki30
5.grójecki39
6.makowski30
7.miński39
8.mławski33
9.nowodworski36
10.ostrołęcki27
11.ostrowski36
12.miejsko-uzdrowiskowy Otwock27
13.piaseczyński36
14.płocki48
15.płoński39
16.pruszkowski30
17.przasnyski27
18.pułtuski33
19.siedlecki36
20.sierpecki39
21.sochaczewski36
22.sokołowski39
23.wołomiński33
24.węgrowski33
m. Płock48
m. Pruszków30
m. Siedlce36
m. Żyrardów30
III. woj. bydgoskie
Powiaty:
1.aleksandrowski45
2.brodnicki42
3.bydgoski36
4.chełmiński45
5.chojnicki33
6.grudziądzki39
7.inowrocławski39
8.lipnowski42
9.mogileński39
10.rypiński45
11.sępoleński39
12.szubiński42
13.świecki45
14.toruński39
15.tucholski39
16.wąbrzeski45
17.włocławski45
18.wyrzyski42
19.żniński42
m. Bydgoszcz36
m. Grudziądz39
m. Inowrocław39
m. Toruń39
m. Włocławek45
IV. woj. poznańskie
Powiaty:
1.chodzieski45
2.czarnkowski45
3.gnieźnieński48
4.gostyński50
5.jarociński50
6.kaliski45
7.kępiński45
8.kolski45
9.koniński42
10.kościański50
11.krotoszyński50
12.leszczyński50
13.międzychocki45
14.nowotomyski50
15.obornicki48
16.ostrowski45
17.pilski30
18.poznański48
19.rawicki50
20.szamotulski50
21.średzki48
22.śremski50
23.turecki39
24.wągrowiecki48
25.wolsztyński50
26.wrzesiński48
m. Gniezno48
m. Ostrów Wlkp.45
m. Piła30
m. Kalisz45
m. Leszno50
m. Poznań48
V. m. Łódź30
VI. woj. łódzkie
Powiaty:
1.brzeziński33
2.kutnowski45
3.łaski33
4.łęczycki42
5.łowicki42
6.łódzki30
7.piotrkowski36
8.radomszczański33
9.rawski36
10.sieradzki45
11.skierniewicki39
12.wieluński45
m. Piotrków Trybunalski36
m. Pabianice33
m. Tomaszów Mazowiecki33
m. Zgierz30
VII. woj. kieleckie
Powiaty:
1.buski33
2.iłżecki33
3.jędrzejowski33
4.kielecki27
5.konecki27
6.kozienicki36
7.opatowski39
8.opoczyński30
9.pińczowski36
10.radomski30
11.sandomierski39
12.włoszczowski30
m. Kielce27
m. Ostrowiec39
m. Radom30
m. Starachowice33
VIII. woj. lubelskie
Powiaty:
1.bialski36
2.biłgorajski30
3.chełmski36
4.hrubieszowski45
5.krasnystawski48
6.kraśnicki45
7.lubartowski42
8.lubelski48
9.łukowski42
10.puławski48
11.radzyński42
12.tomaszowski39
13.włodawski33
14.zamojski45
m. Chełm36
m. Lublin48
m. Zamość45
IX. woj. białostockie
Powiaty:
1.augustowski30
2.białostocki27
3.bielski27
4.ełcki27
5.gołdapski27
6.grajewski30
7.hajnowski27
8.kolneński27
9.łomżyński30
10.olecki27
11.siemiatycki27
12.sokólski27
13.suwalski30
14.wysokomazowiecki30
m. Białystok27
X. woj. olsztyńskie
Powiaty:
1.bartoszycki33
2.braniewski30
3.działdowski33
4.giżycki33
5.iławecki30
6.kętrzyński33
7.lidzbarski30
8.morąski33
9.mrągowski27
10.nidzicki27
11.nowomiastecki39
12.olsztyński27
13.ostródzki30
14.pasłęcki33
15.piski30
16.reszelski30
17.suski33
18.szczycieński27
19.węgorzewski30
m. Olsztyn27
XI. woj. gdańskie
Powiaty:
1.elbląski39
2.gdański39
3.kartuski30
4.kościerski33
5.kwidzyński39
6.lęborski33
7.malborski39
8.nowodworsko-gdański39
9.starogardzki39
10.sztumski42
11.tczewski42
12.wejherowski30
m. Elbląg39
m. Gdańsk39
m. Gdynia30
m. Sopot39
m. Tczew42
XII. woj. koszalińskie
Powiaty:
1.białogardzki30
2.bytowski33
3.człuchowski33
4.drawski30
5.kołobrzeski33
6.koszaliński33
7.miastecki30
8.sławieński36
9.słupski30
10.szczecinecki30
11.wałecki30
12.złotowski33
m. Koszalin33
m. Słupsk30
XIII. woj. szczecińskie
Powiaty:
1.chojeński39
2.choszczeński36
3.gryficki30
4.gryfiński39
5.kamieński36
6.łobeski36
7.myśliborski36
8.nowogardzki39
9.pyrzycki33
10.stargardzki30
11.szczeciński30
12.woliński27
m. Szczecin30
XIV. woj. zielonogórskie
Powiaty:
1.głogowski36
2.gorzowski33
3.gubiński39
4.krośnieński33
5.międzyrzecki42
6.nowosolski39
7.rzepiński33
8.skwierzyński39
9.strzelecki36
10.sulechowski33
11.sulęciński36
12.szprotawski39
13.świebodziński30
14.wschowski39
15.zielonogórski30
16.żagański33
17.żarski33
m. Głogów36
m. Gorzów Wlkp.33
m. Zielona Góra30
XV. woj. wrocławskie
Powiaty:
1.bolesławiecki42
2.bystrzycki30
3.dzierżoniowski39
4.górowski42
5.jaworski33
6.jeleniogórski36
7.kamiennogórski30
8.kłodzki33
9.legnicki33
10.lubański42
11.lubiński33
12.lwówecki42
13.milicki39
14.oleśnicki36
15.oławski30
16.strzeliński39
17.sycowski42
18.środzki36
19.świdnicki33
20.trzebnicki36
21.wałbrzyski30
22.wołowski36
23.wrocławski30
24.ząbkowicki33
25.zgorzelecki42
26.złotoryjski39
m. Wrocław30
m. Jelenia Góra36
m. Legnica33
m. Świdnica33
m. Wałbrzych30
XVI. woj. opolskie
Powiaty:
1.brzeski33
2.głubczycki36
3.grodkowski33
4.kluczborski45
5.kozielski48
6.namysłowski36
7.niemodliński36
8.nyski36
9.oleski48
10.opolski42
11.prudnicki48
12.raciborski45
13.strzelecki48
m. Brzeg33
m. Nysa36
m. Opole42
m. Racibórz45
XVII. woj. stalinogrodzkie
Powiaty:
1.będziński27
2.bielski30
3.cieszyński42
4.częstochowski27
5.gliwicki36
6.kłobudzki30
7.lubliniecki39
8.pszczyński36
9.rybnicki36
10.tarnogórski36
11.zawierciański27
m. Będzin27
m. Bielsko-Biała30
m. Bytom27
m. Bytom Nowy27
m. Czeladź27
m. Cieszyn42
m. Chorzów27
m. Częstochowa27
m. Dąbrowa Górnicza27
m. Gliwice36
m. Stalinogród27
m. Mysłowice27
m. Ruda27
m. Rybnik36
m. Sosnowiec27
m. Siemianowice Śl.27
m. Szopienice27
m. Świętochłowice27
m. Zawiercie27
m. Zabrze27
XVIII. woj. krakowskie
Powiaty:
1.bocheński36
2.brzeski36
3.chrzanowski27
4.dąbrowski42
5.krakowski27
6.limanowski27
7.miechowski42
8.myślenicki27
9.nowosądecki27
10.nowotarski27
11.olkuski27
12.oświęcimski36
13.tarnowski30
14.wadowicki33
15.żywiecki30
m. Kraków27
m. Nowy Sącz27
m. Tarnów30
m. Zakopane27
XIX. woj. rzeszowskie
Powiaty:
1.brzozowski36
2.dębicki33
3.gorlicki30
4.jarosławski36
5.jasielski36
6.kolbuszowski30
7.krośnieński39
8.leski39
9.lubaczowski39
10.łańcucki36
11.mielecki36
12.niżański33
13.przemyski33
14.przeworski45
15.rzeszowski39
16.sanocki30
17.tarnobrzeski42
18.ustrzycki27
m. Przemyśl33
m. Rzeszów39
m. Stalowa Wola43

ZAŁĄCZNIK  Nr 2. 22

TABELA ZAMIENNIKÓW

Lp.ZamiennikiZalicza się za 1 kg żywej wagi trzody chlewnej objętej obowiązkiem dostaw
I.Trzody chlewnej:
a) mięsno-słoninowej klasy I 950 gramów
mięsno-słoninowej klasy II-V1.000 gramów
b) bekonowej klasy Ia-III 900 gramów
II.Bydła rogatego:
a) jałówek, wolców klasy I1.400 gramów
jałówek, wolców klasy II1.600 gramów
jałówek, wolców klasy III2.100 gramów
b) krów, wołów klasy I1.400 gramów
krów, wołów klasy II1.600 gramów
krów, wołów klasy III1.800 gramów
krów, wołów klasy IV2.100 gramów
c) buhajów klasy I1.500 gramów
buhajów klasy II1.700 gramów
buhajów klasy III1.800 gramów
d) byczków klasy I1.700 gramów
byczków klasy II1.800 gramów
byczków klasy III2.100 gramów
e) młodzieży klasy I1.800 gramów
młodzieży klasy II1.900 gramów
młodzieży klasy III2.100 gramów
III.Cieląt:
klasy I1.500 gramów
klasy II1.600 gramów
klasy III1.900 gramów
IV.Owiec:
klasy I1.500 gramów
klasy II1.600 gramów
klasy III1.900 gramów
V.(skreślona)
VI.Wełny owczej potnej:
a) sort. A, B, AB (biała) 100 gramów
b) sort. BC i C (biała) 111 gramów
c) sort. CD i D (biała jednolita) 125 gramów
d) sort. CD, D, DE, E (biała

mieszana)

143 gramów
e) sort. BC, C, CD, D, DE, E

(kolorowa)

166 gramów
VII.Zbóż:
żyła, pszenicy, jęczmienia lub owsa9 kg
VIII.Ziemniaków33 kg

ZAŁĄCZNIK  Nr 3. 23

WYKAZ WOJEWÓDZTW I POWIATÓW ZIEM ZACHODNICH I POŁUDNIOWEJ CZĘŚCI WOJEWÓDZTWA RZESZOWSKIEGO, W KTÓRYCH STOSOWANE SĄ PRZEWIDZIANE W § 7 ZASADY OBCIĄŻANIA OBOWIĄZKOWYMI DOSTAWAMI ZWIERZĄT RZEŹNYCH UŻYTKÓW ROLNYCH PAŃSTWOWEGO FUNDUSZU ZIEMI LUB INNYCH NIE STANOWIĄCYCH PAŃSTWOWEGO FUNDUSZU ZIEMI, PRZEKAZANYCH NA WŁASNOŚĆ BĄDŹ W ZAGOSPODAROWANIE ORAZ W DZIERŻAWĘ

1) Powiat trzcianecki i miasto Piła w województwie poznańskim,

2) powiaty: olecki, gołdapski i ełcki w województwie białostockim,

3) województwo olsztyńskie z wyjątkiem powiatów: działdowskiego i nowomiejskiego,

4) powiaty: elbląski, kwidzyński, lęborski, malborski, sztumski, nowodworsko-gdański i miasto Elbląg w województwie gdańskim,

5) województwo koszalińskie,

6) województwo szczecińskie,

7) województwo zielonogórskie,

8) województwo wrocławskie,

9) miasto Wrocław,

10) województwo opolskie,

11) powiat gliwicki oraz miasta: Gliwice, Bytom i Zabrze w województwie katowickim,

12) powiat ustrzycki z wyjątkiem miasta Ustrzyki Dolne, powiat leski z wyjątkiem miasta Lesko oraz gromad: Olszanica, Uherce Mineralne, Łukawica, Tarnawa Górna, Horzew; z powiatu sanockiego tylko gromady: Jaśliska, Wisłok Wielki, Bukowsko, Szczawne, Komańcza, Mrzygłód, Tyrawa Wołoska, Sieniawa oraz wsie: Bałucianka, Deszno, Królik Polski, Królik Wołoski, Posada Górna, Wisłoczek i Wołtuszowa z gromady Posada Górna; z powiatu krośnieńskiego tylko gromady: Tylawa, Polany, wieś Chyrowa w gromadzie Iwla i przysiółek Nowa Wieś w gromadzie Nadole; z powiatu jasielskiego tylko gromada Krempna; z powiatu gorlickiego tylko gromady: Gładyszów, Uście Gorlickie, Wysowa, Śnietnica i wsie: Bartne, Bodaki, Małastów i Ropica Górna w gromadzie Sękowa; z powiatu przemyskiego tylko gromady: Bircza, Leszczawa Dolna, Lipa, Nowosiółki Dydyńskie, Piątkowa, Sufczyna i wieś Krzeczkowa w gromadzie Olszany - w województwie rzeszowskim.

1 § 7:

- zmieniony przez § 1 pkt 1 rozporządzenia z dnia 15 listopada 1956 r. (Dz.U.56.52.230) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 24 listopada 1956 r.

- zmieniony przez § 1 pkt 1 rozporządzenia z dnia 13 lipca 1957 r. (Dz.U.57.38.166) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1957 r.

- zmieniony przez § 1 pkt 1 rozporządzenia z dnia 22 grudnia 1959 r. (Dz.U.60.7.45) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1960 r.

2 § 8:

- zmieniony przez § 1 pkt 2 rozporządzenia z dnia 13 lipca 1957 r. (Dz.U.57.38.166) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1957 r.

- zmieniony przez § 1 pkt 2 rozporządzenia z dnia 22 grudnia 1959 r. (Dz.U.60.7.45) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1960 r.

3 § 8a dodany przez § 1 pkt 3 rozporządzenia z dnia 22 grudnia 1959 r. (Dz.U.60.7.45) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1960 r.
4 § 8b:

- dodany przez § 1 pkt 3 rozporządzenia z dnia 22 grudnia 1959 r. (Dz.U.60.7.45) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1960 r.

- zmieniony przez § 1 rozporządzenia z dnia 28 listopada 1960 r. (Dz.U.60.55.315) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1961 r.

5 § 9 ust. 3 skreślony przez § 1 pkt 3 rozporządzenia z dnia 13 lipca 1957 r. (Dz.U.57.38.166) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1957 r.
6 § 10 zmieniony przez § 1 pkt 3 rozporządzenia z dnia 15 listopada 1956 r. (Dz.U.56.52.230) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 24 listopada 1956 r.
7 § 11 ust. 1:

- zmieniony przez § 1 pkt 1 rozporządzenia z dnia 29 października 1955 r. (Dz.U.55.44.280) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1956 r.

- zmieniony przez § 1 pkt 4 rozporządzenia z dnia 15 listopada 1956 r. (Dz.U.56.52.230) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 24 listopada 1956 r.

8 § 11 ust. 2:

- dodany przez § 1 pkt 2 rozporządzenia z dnia 29 października 1955 r. (Dz.U.55.44.280) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1956 r.

- zmieniony przez § 1 pkt 4 rozporządzenia z dnia 15 listopada 1956 r. (Dz.U.56.52.230) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 24 listopada 1956 r.

9 § 11 ust. 2 lit. b) skreślona przez § 1 pkt 1 rozporządzenia z dnia 12 grudnia 1958 r. (Dz.U.59.1.3) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1959 r.
10 § 11 ust. 3:

- według numeracji ustalonej przez § 1 pkt 2 rozporządzenia z dnia 29 października 1955 r. (Dz.U.55.44.280) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1956 r.

- zmieniony przez § 1 pkt 1 rozporządzenia z dnia 12 grudnia 1958 r. (Dz.U.59.1.3) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1959 r.

11 § 12 skreślony przez § 1 pkt 5 rozporządzenia z dnia 15 listopada 1956 r. (Dz.U.56.52.230) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 24 listopada 1956 r.
12 § 13 skreślony przez § 1 pkt 5 rozporządzenia z dnia 15 listopada 1956 r. (Dz.U.56.52.230) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 24 listopada 1956 r.
13 § 15 skreślony przez § 1 pkt 2 rozporządzenia z dnia 12 grudnia 1958 r. (Dz.U.59.1.3) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1959 r.
14 § 15a:

- dodany przez § 1 pkt 1 rozporządzenia z dnia 13 listopada 1954 r. (Dz.U.54.53.263) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1955 r.

- zmieniony przez § 1 pkt 6 rozporządzenia z dnia 15 listopada 1956 r. (Dz.U.56.52.230) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 24 listopada 1956 r.

- zmieniony przez § 1 pkt 1 rozporządzenia z dnia 17 grudnia 1957 r. (Dz.U.57.62.340) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1958 r.

15 § 16 ust. 3 dodany przez § 1 pkt 7 rozporządzenia z dnia 15 listopada 1956 r. (Dz.U.56.52.230) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 24 listopada 1956 r.
16 § 17 zmieniony przez § 1 pkt 3 rozporządzenia z dnia 12 grudnia 1958 r. (Dz.U.59.1.3) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1959 r.
17 § 17 ust. 2 zmieniony przez § 1 pkt 8 rozporządzenia z dnia 15 listopada 1956 r. (Dz.U.56.52.230) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 24 listopada 1956 r.
18 § 18 ust. 1 zmieniony przez § 1 pkt 9 lit. a) rozporządzenia z dnia 15 listopada 1956 r. (Dz.U.56.52.230) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 24 listopada 1956 r.
19 § 18 ust. 2 skreślony przez § 1 pkt 9 lit. b) rozporządzenia z dnia 15 listopada 1956 r. (Dz.U.56.52.230) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 24 listopada 1956 r.
20 § 19:

- zmieniony przez § 1 pkt 10 rozporządzenia z dnia 15 listopada 1956 r. (Dz.U.56.52.230) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 24 listopada 1956 r.

- zmieniony przez § 1 pkt 2 rozporządzenia z dnia 17 grudnia 1957 r. (Dz.U.57.62.340) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1958 r.

- zmieniony przez § 1 pkt 4 rozporządzenia z dnia 12 grudnia 1958 r. (Dz.U.59.1.3) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1959 r.

21 Załącznik nr 1 zmieniony przez obwieszczenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 28 grudnia 1953 r. o sprostowaniu błędu (Dz.U.53.51.262).
22 Załącznik nr 2:

- zmieniony przez § 1 pkt 2 rozporządzenia z dnia 13 listopada 1954 r. (Dz.U.54.53.263) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1955 r.

- zmieniony przez § 1 pkt 11 rozporządzenia z dnia 15 listopada 1956 r. (Dz.U.56.52.230) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 24 listopada 1956 r.

- zmieniony przez § 1 pkt 4 rozporządzenia z dnia 13 lipca 1957 r. (Dz.U.57.38.166) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1957 r.

- zmieniony przez § 1 pkt 3 rozporządzenia z dnia 17 grudnia 1957 r. (Dz.U.57.62.340) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1958 r.

- zmieniony przez § 1 pkt 5 rozporządzenia z dnia 12 grudnia 1958 r. (Dz.U.59.1.3) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1959 r.

23 Załącznik nr 3 dodany przez § 1 pkt 4 rozporządzenia z dnia 22 grudnia 1959 r. (Dz.U.60.7.45) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1960 r.