§ 9. - Warunki i tryb oddelegowania policjantów do pełnienia zadań służbowych poza Policją, przyznawanie uposażenia oraz innych świadczeń przysługujących w czasie oddelegowania.

Monitor Polski

M.P.1997.77.729

Akt utracił moc
Wersja od: 16 października 1997 r.
§  9.
1.
Policjantowi oddelegowanemu do pełnienia zadań służbowych poza Policją przysługują uprawnienia i świadczenia, w tym uposażenie i inne należności pieniężne, na zasadach określonych w ustawie oraz przepisach wydanych na jej podstawie, z zastrzeżeniem ust. 2-5.
2.
Do policjanta oddelegowanego do pełnienia zadań służbowych poza Policją stosuje się odpowiednio obowiązujące, na zajmowanym przez niego stanowisku służbowym, przepisy prawa pracy, w szczególności dotyczące obowiązków pracodawcy i pracownika, regulaminów pracy, wyróżnień i kar, czasu pracy oraz bezpieczeństwa i higieny pracy, jak również zakładowego funduszu nagród, a także przyznawania nagród, z uwzględnieniem ust. 3.
3.
W przypadku gdy nagroda z zakładowego funduszu nagród, wypłacona policjantowi przez instytucję, do której został oddelegowany, jest niższa od nagrody rocznej obliczonej w oparciu o przepisy wymienione w ust. 1, policjantowi przysługuje odpowiednie wyrównanie od jednostki organizacyjnej Policji, w której pełnił służbę przed oddelegowaniem.
4.
W okresie oddelegowania policjanta do instytucji dodatek służbowy do uposażenia może być przyznawany poza limitem finansowym tworzonym na ten cel na podstawie odrębnych przepisów o uposażeniu policjantów.
5.
Nie wypłaca się policjantowi należnego uposażenia, jeżeli w czasie oddelegowania otrzymuje on wynagrodzenie w walutach obcych, o ile odrębne przepisy nie stanowią inaczej.