Udzielanie zezwoleń na używanie przez jednostki gospodarki uspołecznionej w znakach towarowych herbu państwowego oraz znaków (herbów) województw, powiatów i miast.

Monitor Polski

M.P.1951.A-76.1053

Akt utracił moc
Wersja od: 1 sierpnia 1951 r.

ZARZĄDZENIE
PRZEWODNICZĄCEGO PAŃSTWOWEJ KOMISJI PLANOWANIA GOSPODARCZEGO
z dnia 20 lipca 1951 r.
w sprawie udzielania zezwoleń na używanie przez jednostki gospodarki uspołecznionej w znakach towarowych herbu państwowego oraz znaków (herbów) województw, powiatów i miast.

Na podstawie § 3 pkt 4 lit. c) rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 22 kwietnia 1949 r. w sprawie zakresu działania Państwowej Komisji Planowania Gospodarnego (Dz. U. R. P z 1949 r. Nr 26, poz. 190 i z 1950 r. Nr 22, poz. 188) w celu ustalenia jednolitego trybu postępowania w sprawach udzielania zezwoleń na używanie przez jednostki gospodarki uspołecznionej w znakach towarowych herbu państwowego oraz znaków (herbów) województw, powiatów i miast zarządza się w porozumieniu z Prezesem Rady Ministrów, co następuje:
Zezwoleń przewidzianych w art. 177 ust. 1 lit. e) i w art. 194 ust. 3 rozporządzenia Prezydenta Rzeczypospolitej z dnia 22 marca 1928 r. o ochronie wynalazków, wzorów i znaków towarowych (Dz. U. R. P. Nr 39, poz. 384) na używanie przez jednostki gospodarki uspołecznionej w znakach towarowych herbu państwowego oraz znaków (herbów) województw, powiatów i miast udziela Państwowa Komisja Planowania Gospodarczego (PKPG) w porozumieniu z Prezydium Rady Ministrów.
Zezwolenie na używanie herbu państwowego w znaku towarowym może być udzielone w wyjątkowych przypadkach, z wyłączeniem jednak używania w obrocie wewnątrz kraju.
1.
Wnioski o udzielenie zezwoleń, o których mowa w § 1, powinny być składane przez władze naczelne jednostek gospodarki uspołecznionej. We wniosku należy uzasadnić celowość udzielenia zezwolenia.
2.
Do wniosku o udzielenie zezwolenia na używanie w znaku towarowym znaku (herbu) województwa, powiatu lub miasta należy dołączyć opinię prezydium właściwej rady narodowej.
3.
Wnioski o udzielanie zezwoleń, o których mowa w § 1, należy składać w PKPG (Departament Handlu).
Po uzyskaniu zezwolenia, o którym mowa w § 1, należy znak towarowy zgłosić do rejestracji zgodnie z przepisami rozporządzenia Prezydenta Rzeczypospolitej z dnia 22 marca 1928 r. o ochronie wynalazków, wzorów i znaków towarowych (Dz. U. R. P. Nr 39, poz. 384) oraz obowiązujących zarządzeń.
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia z mocą od dnia 1 sierpnia 1951 r.