Rozdział 5 - Współdziałanie organów kontrolno-rewizyjnych z innymi komórkami organizacyjnymi jednostek, w skład których wchodzą lub przy których są powołane. - Tryb i organizacja pracy organów kontrolno-rewizyjnych w zakresie kontroli i rewizji finansowej.

Monitor Polski

M.P.1952.A-35.524

Akt utracił moc
Wersja od: 7 maja 1952 r.

5.

Współdziałanie organów kontrolno-rewizyjnych z innymi komórkami organizacyjnymi jednostek, w skład których wchodzą lub przy których są powołane.

§  9.
1.
Między Departamentem Kontrolno-Rewizyjnym a innymi komórkami organizacyjnymi Ministerstwa Finansów powinien istnieć stały wzajemny kontakt, oparty na ścisłym współdziałaniu oraz systematycznej wymianie informacji, wniosków, osiągnięć i zamierzeń.
2.
Na żądanie Departamentu Kontrolno-Rewizyjnego kierownicy innych komórek organizacyjnych Ministerstwa Finansów delegują do pomocy w czynnościach kontrolnych lub w charakterze rzeczoznawców swych pracowników, posiadających specjalne wykształcenie lub wiadomości.
§  10.
Przedstawiciele Departamentu Kontrolno-Rewizyjnego biorą udział w ważniejszych konferencjach, odprawach i zjazdach kierowników i pracowników jednostek organizacyjnych resortu.
§  11.
1.
W miarę potrzeby przedstawiciele jednostek organizacyjnych resortu biorą udział w zjazdach i konferencjach organizowanych przez Departament Kontrolno-Rewizyjny.
2.
Zadaniem tych zjazdów i konferencji powinno być:
1)
skoordynowanie działalności organów kontrolno-rewizyjnych z innymi jednostkami organizacyjnymi;
2)
omówienie braków i niedociągnięć w gospodarce finansowej jednostek administracji i gospodarki narodowej.
§  12.
Postanowienia §§ 9-11 stosuje się odpowiednio do współdziałania inspektoratów kontrolno-rewizyjnych z wydziałami prezydiów właściwych rad narodowych, a przede wszystkim z wydziałami finansowymi.
§  13.
Organa kontrolno-rewizyjne współdziałają z bankami w celu koordynacji kontroli i wykorzystują materiał uzyskany przez te instytucje w związku z przeprowadzaną przez nie kontrolą finansową przedsiębiorstw.