Zmiany w organizacji urzędów skarbowych w okręgu administracyjnym Izby Skarbowej w Łodzi.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1936.22.181

Akt utracił moc
Wersja od: 30 marca 1936 r.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA SKARBU
z dnia 24 marca 1936 r.
o zmianach w organizacji urzędów skarbowych w okręgu administracyjnym Izby Skarbowej w Łodzi.

Na podstawie art. 3 ustawy z dnia 31 lipca 1919 r. o organizacji władz i urzędów skarbowych (Dz. U. R. P. z 1935 r. Nr. 80, poz. 499) zarządzani co następuje:
Z okręgów 7 i 8 Urzędu Skarbowego W Łodzi wyłącza się obszar zamknięty linją graniczną, biegnącą środkiem ulicy Brzezińskiej do wschodniej granicy miasta, następnie wschodnią granicą miasta do ulicy Pomorskiej, środkiem ulicy Pomorskiej do ulicy Trębackiej, środkiem ulicy Źródłowej do ulicy Północnej, środkiem ulicy Północnej do rzeki Łódki, rzeką Łódką i ponownie środkiem ulicy Północnej do ulicy Nowomiejskiej, środkiem ulicy Nowomiejskiej do Starego Rynku, Stary Rynek, środkiem ulicy Zgierskiej do Nr . 5 oraz cały Plac Kościelny.

Dla wyłączonego okręgu tworzy się nowy Urząd Skarbowy w Łodzi, który otrzymuje numer porządkowy "13.

Dotychczasowy 13 Urząd Skarbowy w Łodzi otrzymuje numer porządkowy "14".
W okręgu dotychczasowego 13 Urzędu Skarbowego w Łodzi wyłącza się gminę miejską Zgierz oraz gminy wiejskie Brużyca Wielka, Lućmierz i Łagiewniki i dla wyłączonego okręgu tworzy się Urząd Skarbowy w Zgierzu.
Z okręgu Urzędu Skarbowego w Koninie wyłącza się gminy miejskie: Pyzdry, Słupcę i Zagórów oraz gminy wiejskie: Ciążeń, Dłusk, Kleczew, Lądek, Młodojewo, Oleśnica, Ostrowite, Szymanowice i Trąbczyn i dla wyłączonego okręgu tworzy się Urząd Skarbowy w Słupcy.
Rozporządzenie niniejsze wchodzi w życie z dniem 1 kwietnia 1936 r.