Zmiany w organizacji urzędów skarbowych podatków i opłat skarbowych oraz komisyj szacunkowych do spraw podatków dochodowego i przemysłowego w okręgu administracyjnym Izby Skarbowej we Lwowie.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1929.62.479

Akt utracił moc
Wersja od: 31 sierpnia 1929 r.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA SKARBU
z dnia 20 kwietnia 1929 r.
w sprawie zmian w organizacji urzędów skarbowych podatków i opłat skarbowych oraz komisyj szacunkowych do spraw podatków dochodowego i przemysłowego w okręgu administracyjnym Izby Skarbowej we Lwowie.

Na zasadzie art. 4 i 15 ustawy z dnia 31 lipca 1919 r. o tymczasowej organizacji władz i urzędów skarbowych (Dz. P. P. P. Nr. 65, poz. 391), art. 33 ustawy o państwowym podatku dochodowym, ogłoszonej rozporządzeniem Ministra Skarbu z dnia 30 kwietnia 1925 r. (Dz. U. R. P. Nr. 58, poz. 411) i art. 58 ustawy z dnia 15 lipca 1925 r. o państwowym podatku przemysłowym (Dz. U. R. P. Nr. 79, poz. 550) zarządzam co następuje:
Znosi się istniejący w okręgu administracyjnym Izby Skarbowej we Lwowie urząd skarbowy podatków i opłat skarbowych w Stanisławowie, a na jego miejsce tworzy się dwa nowe I i II urzędy skarbowe podatków i opłat skarbowych w Stanisławowie według podziału terytorjalnego, podanego w załączniku do niniejszego rozporządzenia, oba z siedzibą w Stanisławowie.
Dotychczasowe agendy zniesionego urzędu skarbowego podatków i opłat skarbowych przechodzą do terytorjalnie właściwych nowoutworzonych urzędów skarbowych podatków i opłat skarbowych w Stanisławowie.
Istniejącą dotychczas przy urzędzie skarbowym podatków i opłat skarbowych w Stanisławowie komisję szacunkową do spraw podatku dochodowego znosi się i równocześnie tworzy się na jej miejsce dwie nowe komisje szacunkowe do spraw podatku dochodowego, po jednej przy każdym z nowoutworzonych urzędów skarbowych podatków i opłat skarbowych, każda w składzie ośmiu członków i tyluż zastępców.
Istniejące dotychczas przy urzędzie skarbowym podatków i opłat skarbowych w Stanisławowie komisje szacunkowe do spraw podatku przemysłowego znosi się i równocześnie tworzy się na ich miejsce dwie nowe komisje szacunkowe do spraw podatku przemysłowego po jednej przy każdym z nowoutworzonych urzędów skarbowych podatków i opłat skarbowych, każda w składzie 10-ciu członków i tyluż zastępców.
Rozporządzenie niniejsze wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

ZAŁĄCZNIK 

WYKAZ

granic I i II urzędów skarbowych podatków i opłat skarbowych w Stanisławowie.

I urząd skarbowy: dla części miasta Stanisławowa położonej na wschód od linji granicznej idąc od południa ku północy środkiem ulicy Kazimierzowskiej, aż do wylotu ulicy Sobieskiego, stąd środkiem ulicy Sobieskiego, aż do przecięcia się z ulicą Gosławskiego - stąd środkiem ulicy Trybunalskiej, dalej środkiem ulicy Trybunalskiej, środkiem placu Trynitarskiego do wylotu ulicy Masarskiej - dalej środkiem ulicy Masarskiej - do ulicy Kołłątaja, stąd środkiem ulicy Kołłątaja do ulicy Piotra Skargi i dalej środkiem ulicy Słowackiego aż do toru kolejowego i torem kolejowym aż do granic miasta na północy t. j. do Bystrzycy sołotwińskiej i dla gmin Tyśmieniczany, Bratkowce, Zabereże, Czukałówka, Czerniejów, Chryplin Chomiaków, Radcza, Opryszowce, Mykietyńce, Uhorniki, Podłuże, Wołczyniec Kołodziejówka, Dobrowlany Hanusowice, Pobereże, Uzin Jezupol, Marjampol - miasto, Marjampol - wieś, Wołczków, Wodniki, Łany, Dubowce, Delejów, Tumierz, Jeziorko, Kończaki nowe, Kończaki stare, Krymidów, Meducha, Międzyhorce, Siemikowce, Tustań, Chorostków - oraz

II urząd skarbowy: dla części miasta Stanisławowa położonej na zachód od 1inji granicznej idąc od południa ku północy środkiem ulicy Kazimierzowskiej, aż do wylotu ulicy Sobieskiego, stąd środkiem ulicy Sobieskiego, aż do przecięcia się ulicy Gosławskiego, stąd środkiem ulicy Gosławskiego aż do Rynku, - dalej wschodnią połacią Rynku do ulicy Trybunalskiej, dalej środkiem ulicy Trybunalskiej, środkiem placu Trynitarskiego do wylotu ulicy Masarskiej - dalej środkiem ulicy Masarskiej do ulicy Kołłątaja, stąd środkiem ulicy Kołłątaja do ulicy Piotra Skargi i dalej środkiem ulicy Słowackiego aż do toru kolejowego i torem kolejowym aż do granic miasta na północy t. j. do Bystrzycy sołotwińskiej - i dla gmin: Krechowce, Drohomirczany, Pacyków, Zagwoźdź, Rybno Bednarów, Majdan, Pasieczna, Jamnica, Uhrynów - górny i Uhrynów szlachecki, Pawełcze, Wysoczanka, Sapahów, Bryń, Wiktorów, Sielec, Ciężów, Komarów, Temerowce, Błudniki, Siedliska, Dorohów, Kołodziejów, Ostrów, Perłowce, Kurypów, Pukasowce, Załukiew, św. Stanisław, Halicz, Kozina, Pitrycz, Kryłos.