Zmiana organizacji urzędów skarbowych podatków i opłat skarbowych oraz komisyj szacunkowych do podatku przemysłowego na obszarze m. Łodzi.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1925.92.646

Akt utracił moc
Wersja od: 10 września 1925 r.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA SKARBU
z dnia 28 sierpnia 1925 r.
w sprawie zmiany organizacji urzędów skarbowych podatków i opłat skarbowych oraz komisyj szacunkowych do podatku przemysłowego na obszarze m. Łodzi.

Na zasadzie art. 4, 13 i 15 ustawy z dnia 31 lipca 1919 r. o tymczasowej organizacji władz i urzędów skarbowych (Dz. P. P. P. № 65 poz. 391) i art. 58 ustawy z dnia 15 lipca 1925 r. w przedmiocie państwowego podatku przemysłowego (Dz. U. R. P. № 79 poz. 550), zarządza się co następuje:
Znosi się istniejące na obszarze m. Łodzi trzy urzędy skarbowe podatków i opłat skarbowych a na ich miejsce tworzy się sześć urzędów skarbowych podatków i opłat skarbowych według następującego podziału terytorjalnego:
1)
Urząd I dla dzielnicy miasta położonej między ulicami: Konstantynowską, Nowomiejską i Zgierską;
2)
Urząd II dla dzielnicy miasta położonej między ulicami: Konstantynowską, Piotrkowską i Andrzeja;
3)
Urząd III dla dzielnicy miasta położonej między ulicami: Andrzeja, Piotrkowską i Rzgowską wraz z Górnym Rynkiem;
4)
Urząd IV dla dzielnicy miasta położonej między ulicami: Zgierską, Nowomiejską i Pomorską;
5)
Urząd V dla dzielnicy miasta położonej między ulicami: Pomorską, Piotrkowską, Przejazd i Konstytucyjną;
6)
Urząd VI dla dzielnicy miasta położonej między ulicami: Konstytucyjną, Przejazd, Piotrkowską i Rzgowską.
Dotychczasowa agendy zniesionych urzędów skarbowych podatków i opłat skarbowych przechodzą do terytorjalnie właściwych nowoutworzonych urzędów skarbowych podatków i opłat skarbowych.
Istniejące dotychczas w liczbie 9 przy urzędach skarbowych podatków i opłat skarbowych komisje szacunkowe do spraw podatku przemysłowego dla m. Łodzi znosi się i równocześnie tworzy się 12 nowych komisyj szacunkowych do spraw podatku przemysłowego po 2 przy każdym z nowoutworzonych urzędów skarbowych podatków i opłat skarbowych w składzie po 12 członków, 12 zastępców i 15 przedstawicieli płatników.
Rozporządzenie niniejsze wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 1926 r. i z tymże dniem tracą moc obowiązującą wszystkie dotychczasowe przepisy sprzeczne z tern rozporządzeniem.