Zmiana organizacji urzędów skarbowych podatków i opłat skarbowych oraz komisyj szacunkowych do spraw podatków dochodowego i przemysłowego w okręgu administracyjnym Izby Skarbowej w Lublinie.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1929.23.238

Akt utracił moc
Wersja od: 13 kwietnia 1929 r.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA SKARBU
z dnia 28 lutego 1929 r.
w sprawie zmiany organizacji urzędów skarbowych podatków i opłat skarbowych oraz komisyj szacunkowych do spraw podatków dochodowego i przemysłowego w okręgu administracyjnym Izby Skarbowej w Lublinie.

Na zasadzie art. 4 i 15 ustawy z dnia 31 lipca 1919 r. o tymczasowej organizacji władz i urzędów skarbowych (Dz. P. P. P. Nr. 65, poz. 391), art. 33 ustawy o państwowym podatku dochodowym, ogłoszonej rozporządzeniem Ministra Skarbu z dnia 30 kwietnia 1925 r. (Dz. U. R. P. Nr. 58, poz. 411) i art. 58 ustawy z dnia 15 lipca 1925 r. o państwowym podatku przemysłowym (Dz. U. R. P. Nr. 79, poz. 550) zarządzam co następuje:
Znosi się istniejący w okręgu administracyjnym Izby Skarbowej w Lublinie urząd skarbowy podatków i opłat skarbowych na miasto Lublin i na jego miejsce tworzy dwa urzędy skarbowe podatków i opłat skarbowych na miasto Lublin według podziału terytorjalnego, podanego w załączniku do niniejszego rozporządzenia.

Nowoutworzone urzędy otrzymują nazwy I i II urzędu skarbowego podatków i opłat skarbowych na miasto Lublin.

Dotychczasowe agendy zniesionego urzędu skarbowego podatków i opłat skarbowych na miasto Lublin przechodzą do terytorialnie właściwych nowoutworzonych urzędów skarbowych podatków i opłat skarbowych z wyjątkiem spraw dotyczących opłat stemplowych i podatku spadkowego, załatwianie których na terenie obu tych urzędów przekazuje się kompetencji nowoutworzonego I urzędu skarbowego podatków i opłat skarbowych na miasto Lublin.
Istniejącą dotychczas przy zniesionym urzędzie skarbowym podatków i opłat skarbowych na miasto Lublin komisję szacunkową do spraw podatku dochodowego znosi się i równocześnie tworzy się dwie nowe komisje szacunkowe do spraw podatku dochodowego po jednej dla każdego z nowoutworzonych urzędów, każdą w składzie 12 członków i tyluż zastępców z siedzibą w Lublinie.
Istniejące dotychczas przy zniesionym urzędzie skarbowym podatków i opłat skarbowych na miasto Lublin trzy komisje szacunkowe do spraw podatku przemysłowego znosi się i równocześnie tworzy się dwie nowe komisje szacunkowe do spraw podatku przemysłowego po jednej dla każdego z nowoutworzonych urzędów, każdą w składzie po 12 członków i tyluż zastępców, z siedzibą w Lublinie.
Rozporządzenie niniejsze wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

ZAŁĄCZNIK 

WYKAZ GRANIC

I i II urzędów skarbowych podatków i opłat skarbowych na miasto Lublin.

Okrąg administracyjny I urzędu skarbowego podatków i opłat skarbowych na miasto Lublin obejmuje ulice: Aleje Długosza, Aleje Racławickie, Bernardyńska Nr. 1 do 3, Bramowa Nr. Nr. parzyste, Chmielna, Cicha, Cyrulicza Nr. 1 do 7, Czechowska, Dawna, Dolna 3 Maja, Ewangelicka, Furmańska numery parzyste, Jasna, Kapucyńska, Karmelicka, Kołłątaja, Kościuszki, Kowalska, Kozia numery nieparzyste, Krakowskie Przedmieście, Króla Leszczyńskiego, Krótka, Lipowa Nr. 1 do 4, Lubartowska strona parzysta i nieparzysta do Nr. 15 włącznie, Lubomelska, Lubomelszczyzna, Trzeciego Maja, Narutowicza Nr. 1 do 29, Niecała, Nowa, Ogrodowa, Ogródkowa, Okopowa strona nieparzysta, Olejna, Osadowa, Pijarska, Plac Litewski, Piać Łokietka Nr. 1, 2 i 7, Powiatowa, Przechodnia, Przy Stawie, Radziwiłłowska, Rybna strona parzysta, Rynek Nr. 1 do 5, Rynek Wieniawski, Sądowa, Snopkowska, Spokojna, Staszica, Ś-to Duska, Szambelańska, Szewska, Szopena strona parzysta i nieparzysta, do Nr. 16 włącznie, Szpitalna, Targ za Magistratem, Wieniawska, Wodopojna, Wieniawski Zaułek, Zielona, Zielna, oraz część peryferji między rzeczką Czechówką a Alejami Racławickiemi.

Okrąg administracyjny II urzędu skarbowego podatków i opłat skarbowych na miasto Lublin obejmuje resztę ulic i peryferii miasta Lublina, nienależących do okręgu administracyjnego I urzędu skarbowego podatków i opłat skarbowych na miasto Lublin.