Zaliczenie funkcjonarjuszów niższych dyrekcyj lasów państwowych i nadleśnictw do poszczególnych grup uposażenia.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1925.12.87

Akt utracił moc
Wersja od: 1 lutego 1925 r.

ROZPORZĄDZENIE
RADY MINISTRÓW
z dnia 24 stycznia 1925 r.
o zaliczeniu funkcjonarjuszów niższych dyrekcyj lasów państwowych i nadleśnictw do poszczególnych grup uposażenia.

Na mocy § 29 rozporządzenia Prezydenta Rzeczypospolitej z dnia 30 grudnia 1924 r. o organizacji administracji lasów państwowych (Dz. U. R. P. № 119. poz. 1079) zarządza się co następuje:
Funkcjonarjuszów niższych dyrekcyj lasów państwowych i nadleśnictw zalicza się do poszczególnych grup uposażenia, ustalonych w § 29 rozporządzenia Prezydenta Rzeczypospolitej z dnia 30 grudnia 1924 r. (Dz. U. R. P. № 119, poz. 1079) według następującej tabeli:
Stanowisko służbowe funkcjonarjusza niższego:Grupa uposażenia:
BrakarzXI-X
Zawiadowca budynków.XI-X
MagazynierXI-X
Szofer-mechanikX
Pomocnik leśnyXII-XI
Zawiadowca torów kolejkowychXII-XI
MechanikXII-XI
SzoferXII-XI
WerkmistrzXIII-XII-XI
MaszynistaXIII-XII-XI
Prowadzący pociągiXIV-XIII
OgrodnikXIV-XIII
DrogomistrzXIV-XIII
Nadzorca leśnyXV-XIV-XIII
Palacz kolejkowyXV-XIV
MotorniczyXIV
WoźniXVI-XV
HamulcowyXVI-XV
StrzelecXVI-XV
Dozorca torów, kolejkowychXVI-XV
Dozorca dróg leśnychXVII-XVI-XV
Dozorca składu drzewaXVIII-XVII-XVI-XV
Dozorca spławów i szluzXVII-XVI
Strażnik rybackiXVII-XVI
Starszy gajowyXVII-XVI
GajowyXIX-XVIII
Pomocniczy woźnyXVII
GoniecXVIII-XVII
StróżXIX
Służbę na stanowiskach, dla których według tabeli, ustalonej w § 1 niniejszego rozporządzenia, przewidziano kilka grup uposażenia, nowowstępujący funkcjonarjusz niższy rozpoczyna w grupie najniższej.

Władzy naczelnej przysługuje prawo zaliczenia w drodze wyjątku do grupy bezpośrednio wyższej nowowstępującego na służbę; funkcjonariusza niższego, posiadającego dłuższą praktykę zawodową.

Fukcjonarjusze niżsi, którzy w dniu 31 października 1924 r. pozostawali na stanowiskach analogicznych pod względem funkcyj służbowych do stanowisk, wymienionych w tabeli (§ 1 niniejszego rozporządzenia), a którzy na te stanowiska przejdą bezpośrednio ze służby w przedsiębiorstwie "Polskie Lasy Państwowe" do służby w dyrekcjach lasów państwowych i nadleśnictwach, otrzymują uposażenie tej grupy, jaka im przysługiwała w dniu 31 października 1924 r.

Postanowienia te nie dotyczą gajowych i stróżów, których zaliczenie reguluje przepis § 4 niniejszego rozporządzenia.

Gajowi, którzy przejdą bezpośrednio ze służby w przedsiębiorstwie "Polskie Lasy Państwowe" do służby w dyrekcjach lasów państwowych i nadleśnictwach, zostaną zaliczeni do poszczególnych grup uposażenia, ustalonych w powyższej tabeli (§ 1) w sposób następujący:
a)
do grupy XVII zostaną zaliczeni ci gajowi, którzy złożyli egzamin i ukończyli w dniu 31 października 1924 r. co najmniej 3 lata nieprzerwanej państwowej służby polskiej w zawodzie leśnym. W wyjątkowych wypadkach mogą być, zaliczeni do grupy XVII gajowi, którzy nie złożyli egzaminu, w dniu 31 października 1924 r. ukończyli co najmniej 5 lat nieprzerwanej służby państwowej polskiej w zawodzie leśnym oraz posiadają długoletnią praktykę i szczególnie dobre kwalifikacje służbowe;
b)
do grupy XVIII zostaną zaliczeni gajowi, którzy złożyli egzamin, do dnia jednak 31 października 1924 r. nie ukończyli 3-lat nieprzerwanej służby państwowej polskiej w zawodzie leśnym, tudzież ci z gajowych, którzy, nie złożywszy egzaminu, ukończyli w dniu 31 października 1924 r. co najmniej 5 lat nieprzerwanej służby państwowej polskiej w zawodzie leśnym;
c)
pozostali gajowi zostaną zaliczeni do grupy XIX.

Stróże, którzy przejdą bezpośrednio ze służby w przedsiębiorstwie "Polskie Lasy Państwowe" do służby w dyrekcjach lasów państwowych i nadleśnictwach, zostaną zaliczeni do grupy XIX uposażenia.

Wykonanie niniejszego rozporządzenia powierza się Ministrowi Rolnictwa i Dóbr Państwowych.
Rozporządzenie niniejsze uzyskuje moc obowiązującą z dniem 1 lutego 1925 r.

Z dniem tym tracą moc obowiązującą wszystkie przepisy w przedmiocie objętym niniejszem rozporządzeniem.