§ 4. - Wyrób i obrót specyfików farmaceutycznych.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1921.87.640

Akt utracił moc
Wersja od: 4 grudnia 1922 r.
§  4. 3
Celem uzyskania pozwolenia w myśl § 1 należy wnieść do Ministerstwa Zdrowia Publicznego za pośrednictwem Państwowego Instytutu Farmaceutycznego w Warszawie, należycie ostemplowane podanie.

Do podania należy dołączyć:

a)
dwie próbki środka w takiem opakowaniu, w jakiem wytwórca zamierza wypuście go na sprzedaż, wraz z projektami etykiet, załączników, druków reklamowych i t. p. Jeżeli próbki te zawierają niedostateczną ilość środka dla dokonania jego analizy, ilość próbek powinna być odpowiednio zwiększona,
b)
przy preparatach złożonych na żądanie Państwowego Instytutu Farmaceutycznego, taką ilość każdego ze składników, z których preparat jest sporządzony, aby wystarczyła do chemicznego ich zbadania, oraz aby można było preparat ten przygotować w ilości, nie mniejszej od nadesłanej do analizy,
c)
opłatę za analizę w wysokości, ustanowionej przez Ministerstwo Zdrowia Publicznego,
d)
dokładny przepis z podaniem ilości każdego ze składników, sposobu użycia i wskazaniem zastosowania.

Na żądanie Państwowego Instytutu Farmaceutyczego wytwórca winien przesłać na ręce dyrektora instytutu lub jego zastępcy dokładny sposób przygotowania; sposób przygotowania stanowi tajemnicę urzędową.

3 § 4 zmieniony przez § 1 rozporządzenia z dnia 10 sierpnia 1922 r. (Dz.U.22.74.672) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 7 września 1922 r.