Rozdział 3 - Postanowienia przejściowe. - Wykonanie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 22 grudnia 1921 r. w przedmiocie opodatkowania drożdży prasowanych na obszarze b. dzielnicy pruskiej.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1922.11.102

Akt utracił moc
Wersja od: 23 lutego 1922 r.

III.

Postanowienia przejściowe.

§  14.
Osoby obowiązane w myśl § 10 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 30 maja 1921 r. (Dz. U. R. P. № 50 poz. 307) do zgłoszenia zapasów drożdży prasowanych, będących w ich posiadaniu, do dodatkowego opodatkowania mają zgłoszenie to wnieść w 2 równobrzmiących egzemplarzach, do właściwych urzędów skarbowych. Terminem do którego należy liczyć czasokres trzechdniowy do zgłoszenia zapasów drożdży prasowanych celem dodatkowego opodatkowania jest termin wejścia w życie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 22 grudnia 1921 r. (Dz. U. R. P. z r. 1922 № 2, poz. 9), a więc dzień 29 stycznia 1922.

Wynik sprawdzenia i sprawdzony zapas drożdży prasowanych, kwotę dodatkowego podatku i kasę poborową, w której to kwotę należy uiścić, należy podać w 2 egzemplarzach zgłoszenia. Jeden egzemplarz zgłoszenia należy zwrócić zgłaszającemu zapasy drożdży, drugi przesłać do urzędu pobierającego.

Dodatkowy podatek od drożdży prasowanych wynosi, o ile drożdży nie zaopatrzono już opaskami podatkowemi, 20 mk. od kg.

Na opakowaniach drożdży prasowanych zgłoszonych do dodatkowego opodatkowania, a niezaopatrzonych w opaski podatkowe dla braku tychże w kasach, należy na znak dodatkowego opodatkowania drożdży umieścić pieczęć urzędową i datę sprawdzenia.

§  15.
Rozporządzenie niniejsze wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.