Szczegółowy sposób obliczania kosztów związanych z wykonaniem decyzji o zobowiązaniu cudzoziemca do powrotu.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2015.580

Akt utracił moc
Wersja od: 28 kwietnia 2015 r.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH 1
z dnia 17 kwietnia 2015 r.
w sprawie szczegółowego sposobu obliczania kosztów związanych z wykonaniem decyzji o zobowiązaniu cudzoziemca do powrotu

Na podstawie art. 339 ust. 1 ustawy z dnia 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach (Dz. U. poz. 1650 oraz z 2014 r. poz. 463 i 1004) zarządza się, co następuje:
Rozporządzenie określa szczegółowy sposób obliczania kosztów związanych z wykonaniem decyzji o zobowiązaniu cudzoziemca do powrotu, w tym:
1)
przejazdu cudzoziemca do granicy lub do portu lotniczego albo morskiego państwa, do którego zostaje doprowadzony;
2)
pobytu cudzoziemca w strzeżonym ośrodku lub areszcie dla cudzoziemców;
3)
pobrania odcisków linii papilarnych od cudzoziemca oraz sporządzenia fotografii, zaliczanych do kosztów przymusowego wykonania decyzji o zobowiązaniu cudzoziemca do powrotu;
4)
innych niż określone w pkt 1, związanych z doprowadzeniem cudzoziemca do granicy lub do portu lotniczego albo morskiego państwa, do którego zostaje doprowadzony.
Koszty przejazdu cudzoziemca do granicy lub do portu lotniczego albo morskiego państwa, do którego zostaje doprowadzony (W), oblicza się według wzoru:

gdzie znaczenie poszczególnych symboli jest następujące:

K - liczba kilometrów przejechanych do granicy,

S - koszt używania pojazdu za 1 kilometr przebiegu, ustalony według stawki maksymalnej dla danego rodzaju pojazdu, zgodnie z przepisami wydanymi na podstawie art. 34a ust. 2 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz. U. z 2013 r. poz. 1414, z późn. zm.),

D - należności z tytułu podróży służbowej przysługujące osobom doprowadzającym cudzoziemca do granicy lub do portu lotniczego albo morskiego państwa, do którego zostaje doprowadzony, obliczane zgodnie z przepisami wydanymi na podstawie art. 775 § 2 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (Dz. U. z 2014 r. poz. 1502 i 1662),

B - koszt biletu lotniczego, kolejowego, autobusowego lub biletu na inny środek transportu,

L - liczba cudzoziemców doprowadzanych.

Koszty, o których mowa w § 1 pkt 4, oblicza się jako sumę kosztów wyżywienia i zakwaterowania cudzoziemca podczas przejazdu do granicy lub do portu lotniczego albo morskiego państwa, do którego zostaje doprowadzony.
Koszty pobytu cudzoziemca w strzeżonym ośrodku lub areszcie dla cudzoziemców (P) oblicza się według wzoru:

gdzie znaczenie poszczególnych symboli jest następujące:

L - liczba dni pobytu cudzoziemca w strzeżonym ośrodku lub areszcie dla cudzoziemców,

Z - koszty zakwaterowania cudzoziemca w strzeżonym ośrodku lub areszcie dla cudzoziemców,

W - koszty wyżywienia cudzoziemca w strzeżonym ośrodku lub areszcie dla cudzoziemców,

M - koszty opieki medycznej i psychologicznej nad cudzoziemcem w strzeżonym ośrodku lub areszcie dla cudzoziemców.

Koszty pobrania odcisków linii papilarnych od cudzoziemca oraz sporządzenia fotografii oblicza się jako sumę wartości zużytych materiałów eksploatacyjnych.
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 maja 2015 r. 2
1 Minister Spraw Wewnętrznych kieruje działem administracji rządowej - sprawy wewnętrzne, na podstawie § 1 ust. 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 22 września 2014 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Spraw Wewnętrznych (Dz. U. poz. 1265).
2 Niniejsze rozporządzenie było poprzedzone rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 20 grudnia 2007 r. w sprawie szczegółowego sposobu obliczania niektórych kosztów wydalenia cudzoziemca z terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. z 2008 r. Nr 3, poz. 20), które traci moc z dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia na podstawie art. 520 pkt 1 ustawy z dnia 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach (Dz. U. poz. 1650 oraz z 2014 r. poz. 463 i 1004).