§ 9. - Szczegółowe warunki udzielania pomocy dzieciom i uczniom w formie zasiłku losowego na cele edukacyjne oraz pomoc uczniom w formie wyjazdu terapeutyczno-edukacyjnego w 2014 r.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2014.1098

Akt utracił moc
Wersja od: 20 sierpnia 2014 r.
§  9.
1.
Wyjazd organizuje wojewoda.
2.
Wojewoda właściwy ze względu na miejsce zamieszkania uczniów zakwalifikowanych do wyjazdu zleca organizację wyjazdu organizacjom pozarządowym w rozumieniu art. 3 ust. 2 oraz podmiotom wymienionym w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2010 r. Nr 234, poz. 1536, z późn. zm.).
3.
Zlecenie organizacji wyjazdu, o którym mowa w ust. 2, odbywa się na podstawie art. 11a lub art. 13 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.
4.
Wyjazd jest organizowany z uwzględnieniem przepisów rozporządzenia wymienionego w § 8 ust. 1 pkt 3, z tym że:
1)
zgłoszenie wyjazdu do kuratora oświaty właściwego ze względu na siedzibę organizatora wyjazdu następuje niezwłocznie po otrzymaniu listy, o której mowa w ust. 5 pkt 2, nie później niż w terminie 2 dni przed dniem rozpoczęcia wyjazdu;
2)
w przypadku organizowania wyjazdu w czasie trwania zajęć dydaktyczno-wychowawczych zgłoszenie wyjazdu następuje tylko w postaci papierowej.
5.
Wojewoda właściwy ze względu na miejsce zamieszkania uczniów zakwalifikowanych do wyjazdu przez wójta (burmistrza, prezydenta miasta) jest obowiązany do:
1)
wyznaczenia uczniom zakwalifikowanym do wyjazdu określonego miejsca, terminu oraz organizatora wyjazdu;
2)
przekazania organizatorowi wyjazdu listy uczniów zakwalifikowanych do wyjazdu wraz z kartami uczestników wyjazdu, o których mowa w § 8 ust. 1 pkt 3;
3)
poinformowania rodziców ucznia (prawnych opiekunów), rodziców zastępczych lub osób prowadzących rodzinny dom dziecka albo pełnoletniego ucznia o miejscu, terminie oraz organizatorze wyjazdu.
6.
Organizacje pozarządowe w rozumieniu art. 3 ust. 2 oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, którym wojewoda zlecił organizację wyjazdu, są obowiązane w szczególności do:
1)
zgłoszenia wyjazdu do publicznej bazy danych prowadzonej przez kuratora oświaty, o której mowa w przepisach rozporządzenia wymienionego w § 8 ust. 1 pkt 3;
2)
przekazania wojewodzie informacji o istotnych zmianach dotyczących organizacji wyjazdu, w tym:
a)
czasu trwania wyjazdu i liczby uczestników wyjazdu,
b)
kadry zatrudnionej podczas wyjazdu, w szczególności kierownika, wychowawcy i psychologa; informacje obejmują ich imię i nazwisko, funkcje oraz posiadane kwalifikacje,
c)
programu wyjazdu,
d)
rodzaju zakwaterowania i miejsca wyjazdu;
3)
złożenia sprawozdania merytorycznego i finansowego z realizacji wyjazdu, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 15 grudnia 2010 r. w sprawie wzoru oferty i ramowego wzoru umowy dotyczących realizacji zadania publicznego oraz wzoru sprawozdania z wykonania tego zadania (Dz. U. z 2011 r. Nr 6, poz. 25).