Art. 3. - Przeprowadzanie konkursów na stanowiska kierowników centralnych urzędów administracji rządowej, prezesów agencji państwowych oraz prezesów zarządów państwowych funduszy celowych.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2005.163.1362

Akt utracił moc
Wersja od: 19 września 2006 r.
Art.  3.
1.
Konkurs na stanowisko kierownika zarządza i przeprowadza:
1)
w przypadku kierowników podległych Prezesowi Rady Ministrów lub przez niego nadzorowanych - Prezes Rady Ministrów,
2)
w przypadku kierowników podległych właściwemu ministrowi lub przez niego nadzorowanych - właściwy minister

- zwani dalej "organem sprawującym nadzór".

2.
Organ sprawujący nadzór publikuje ogłoszenie o konkursie na wolne stanowisko kierownika w Biuletynie Informacji Publicznej oraz w dzienniku o zasięgu ogólnopolskim.
3.
Informacje o kandydatach, którzy zgłosili się do konkursu, stanowią informację publiczną w zakresie objętym wymaganiami określonymi w ogłoszeniu o konkursie.
4.
Po upływie terminu do składania dokumentów określonego w ogłoszeniu o konkursie organ sprawujący nadzór niezwłocznie publikuje w Biuletynie Informacji Publicznej listę kandydatów, którzy spełniają wymagania formalne określone w tym ogłoszeniu.
5.
Lista, o której mowa w ust. 4, zawiera imię i nazwisko kandydata oraz jego miejsce zamieszkania w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego.
6.
Organ sprawujący nadzór w celu przeprowadzenia konkursu na stanowisko kierownika powołuje komisję konkursową. Organ sprawujący nadzór nie może wydawać komisji poleceń co do sposobu przeprowadzania konkursu oraz treści podejmowanych rozstrzygnięć.
7.
Członkiem komisji konkursowej może być wyłącznie osoba dająca rękojmię bezstronnego pełnienia funkcji w interesie publicznym.
8.
Do komisji konkursowej nie może być powołana osoba kandydująca na stanowisko kierownika, osoba będąca małżonkiem, krewnym lub powinowatym osoby kandydującej na stanowisko kierownika albo pozostająca wobec niej w takim stosunku prawnym lub faktycznym, że może to budzić uzasadnione wątpliwości co do jej bezstronności.
9.
W skład komisji konkursowej wchodzą:
1)
przedstawiciele organu sprawującego nadzór;
2)
przedstawiciel Szefa Służby Cywilnej;
3)
przedstawiciel innego podmiotu - jeżeli ustawy odrębne tak stanowią.
10.
Obsługę organizacyjno-techniczną komisji konkursowych zapewnia Urząd Służby Cywilnej.