Zniesienie stanowiska Generalnego Pełnomocnika Rządu dla Spraw Powszechnej Inwentaryzacji i przekazanie jego zadań Prezesowi Głównego Urzędu Statystycznego.

Monitor Polski

M.P.1956.83.978

Akt utracił moc
Wersja od: 5 października 1956 r.

UCHWAŁA NR 596
PREZYDIUM RZĄDU
z dnia 25 września 1956 r.
w sprawie zniesienia stanowiska Generalnego Pełnomocnika Rządu dla Spraw Powszechnej Inwentaryzacji i przekazania jego zadań Prezesowi Głównego Urzędu Statystycznego.

W celu zapewnienia prawidłowego przeprowadzenia powszechnej inwentaryzacji środków trwałych w gospodarce uspołecznionej Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej Prezydium Rządu uchwala, co następuje:
Znosi się stanowisko Generalnego Pełnomocnika Rządu dla Spraw Powszechnej Inwentaryzacji utworzone uchwałą nr 896 Prezydium Rządu z dnia 10 października 1952 r. w sprawie przystąpienia do prac przygotowawczych dla przeprowadzenia powszechnej inwentaryzacji środków trwałych w gospodarce uspołecznionej Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej (Monitor Polski Nr A-88, poz. 1372).
Zadania, obowiązki i uprawnienia Generalnego Pełnomocnika Rządu dla Spraw Powszechnej Inwentaryzacji, ustalone uchwałą wymienioną w § 1 i uchwałą nr 537 Prezydium Rządu z dnia 2 sierpnia 1954 r. w sprawie ustalenia zasad i zakresu powszechnej inwentaryzacji środków trwałych oraz określenia trybu przeprowadzenia prac przygotowawczych i terminu ich zakończenia - przekazuje się Prezesowi Głównego Urzędu Statystycznego.
Pracownicy zatrudnieni w dniu wejścia w życie uchwały w Biurze Powszechnej Inwentaryzacji przechodzą do pracy w Głównym Urzędzie Statystycznym z zachowaniem ciągłości pracy.
Zobowiązuje się Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego do:
1)
przedłożenia Prezydium Rządu w terminie 2-miesięcznym projektu uchwały Prezydium Rządu w sprawie trybu, zakresu oraz terminu przeprowadzenia powszechnej inwentaryzacji,
2)
dokonania - w razie potrzeby - w ustalonym trybie zmian w strukturze Głównego Urzędu Statystycznego w związku z przejęciem zadań, o których mowa w § 2,
3)
ustalenia w terminie miesięcznym liczby pracowników z wyższym wykształceniem technicznym niezbędnych dla wykonywania dalszych prac w zakresie inwentaryzacji i skierowania pozostałych do pracy w innych resortach na podstawie zapotrzebowań resortów.
Tracą moc przepisy § 2 ust. 1 i § 4 uchwały nr 896 Prezydium Rządu z dnia 10 października 1952 r. w sprawie przystąpienia do prac przygotowawczych dla przeprowadzenia powszechnej inwentaryzacji środków trwałych w gospodarce uspołecznionej Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej (Monitor Polski Nr A-88, poz. 1372).
Wykonanie uchwały porucza się Prezesowi Głównego Urzędu Statystycznego.
Uchwała wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.