Zmiana nazw miejscowości.

Monitor Polski

M.P.1950.A-16.164

Akt utracił moc
Wersja od: 13 lutego 1950 r.

ZARZĄDZENIE
MINISTRA ADMINISTRACJI PUBLICZNEJ
z dnia 6 lutego 1950 r.
w sprawie zmiany nazw miejscowości.

Na podstawie art. 2 rozporządzenia Prezydenta Rzeczypospolitej z dnia 24 października 1934 r. o ustalaniu nazw miejscowości i obiektów fizjograficznych oraz o numeracji nieruchomości (Dz. U. R. P. Nr 94, poz. 850) w brzmieniu dekretu z dnia 28 lipca 1948 r. (Dz. U. R. P. Nr 36, poz. 251) zarządza się, co następuje:
1.
Nazwę miejscowości "Księże Kolano" (przysiółek gromady Brandwica) w gminie wiejskiej Charzewice, powiecie tarnobrzeskim, województwie rzeszowskim, zmienia się na "Chłopska Wola".
2.
Nazwę miejscowości "Karlsdorf" (gromada) w gminie wiejskiej Janów, powiecie sokólskim, województwie białostockim zmienia się na "Zielony Gaj".
3.
Nazwę miejscowości "Wilkindorf" (gromada) w gminie wiejskiej Korycin, powiecie sokólskim, województwie białostockim zmienia się na "Olszynka".
4.
Nazwę miejscowości "Grünsberg" w gromadzie Krojanty, gminie wiejskiej Chojnice, powiecie chojnickim, województwie pomorskim zmienia się na "Klawkowo".
5.
Nazwę miejscowości "Szenfeld" (gromada) w gminie wiejskiej Chojnice, powiecie chojnickim, województwie pomorskim zmienia się na "Nieżychowice".
6.
Nazwę miejscowości "Modrowo" (gromada) w gminie wiejskiej Skarszewy, powiecie kościerskim, województwie gdańskim zmienia się na "Bolesławowo".
7.
Nazwę miejscowości "Starogard" w powiecie starogardzkim, województwie gdańskim zmienia się na "Starogard Gdański".
8.
Nazwę miejscowości "Stargard" w powiecie stargardzkim, województwie szczecińskim, ustaloną zarządzeniem Ministrów: Administracji Publicznej i Ziem Odzyskanych z dnia 7 maja 1946 r. (Monitor Polski z 1946 r. Nr 44, poz. 85), zmienia się na "Stargard Szczeciński".
W stosunkach publicznych wolno używać nazw miejscowości, wymienionych w § 1, tylko w brzmieniu ustalonym niniejszym zarządzeniem.
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia w Monitorze Polskim.