Zm.: uchwała w sprawie zasad i trybu współdziałania Najwyższej Izby Kontroli z radami narodowymi.

Monitor Polski

M.P.1985.10.84

Akt jednorazowy
Wersja od: 24 maja 1985 r.

UCHWAŁA
RADY PAŃSTWA
z dnia 2 maja 1985 r.
zmieniająca uchwałę w sprawie zasad i trybu współdziałania Najwyższej Izby Kontroli z radami narodowymi.

Na podstawie art. 7 ust. 3 ustawy z dnia 8 października 1980 r. o Najwyższej Izbie Kontroli (Dz. U. Nr 22, poz. 82) Rada Państwa uchwala, co następuje:
W uchwale Rady Państwa z dnia 17 grudnia 1980 r. w sprawie zasad i trybu współdziałania Najwyższej Izby Kontroli z radami narodowymi (Monitor Polski z 1981 r. Nr 1, poz. 3) wprowadza się następujące zmiany:
1)
w § 7 skreśla się ust. 4,
2)
po § 7 dodaje się § 7a, 7b i 7c w brzmieniu:

"§ 7a. Delegatury - wojewódzkie oddziały do spraw inspekcji robotniczo-chłopskiej informują rady narodowe o głównych kierunkach kontroli przeprowadzanych przez Inspekcję Robotniczo-Chłopską na terenie działania rady narodowej, a w szczególności z udziałem komisji rad narodowych.

§ 7b. 1. Wicedyrektorzy delegatur kierujący wojewódzkimi oddziałami do spraw inspekcji robotniczo-chłopskiej składają:

1) radom narodowym lub ich organom informacje o wynikach ważniejszych kontroli przeprowadzonych przez Inspekcję Robotniczo-Chłopską,

2) wojewódzkim radom narodowym okresowe sprawozdania z działalności kontrolnej Inspekcji Robotniczo-Chłopskiej na terenie objętym właściwością tej rady.

2. Rady narodowe, ich prezydia i komisje dokonują okresowych ocen wykorzystania wyników kontroli społecznych, sposobów realizacji wniosków pokontrolnych oraz podejmują inicjatywy dotyczące współpracy Inspekcji Robotniczo-Chłopskiej z komisjami rad narodowych.

§ 7c. 1. Zespoły Najwyższej Izby Kontroli oraz delegatury i ich wojewódzkie oddziały do spraw inspekcji robotniczo-chłopskiej mogą zapraszać członków komisji wojewódzkich rad narodowych oraz rad narodowych stopnia podstawowego do udziału w kontrolach przeprowadzanych na terenie objętym działaniem rad narodowych.

2. Członkowie komisji rad narodowych uczestniczący w kontrolach mogą brać również udział w naradach pokontrolnych oraz w rozpatrywaniu wyników kontroli i ustalaniu środków działania zmierzających do usunięcia stwierdzonych nieprawidłowości.

3. W naradach pokontrolnych, o których mowa w ust. 2, mogą uczestniczyć przedstawiciele organów samorządu mieszkańców miast i wsi zwłaszcza jeżeli ustalenia kontroli dotyczą spraw mających szczególne znaczenie dla poprawy warunków życia mieszkańców.";

3)
§ 8-13 skreśla się.
Uchwała wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.