Zezwolenie na wnoszenie pieniędzy polskich i krajowych książeczek oszczędnościowych na statki morskie i na znoszenie ich z tych statków.

Monitor Polski

M.P.1966.74.347

Akt utracił moc
Wersja od: 31 grudnia 1966 r.

ZARZĄDZENIE
MINISTRA FINANSÓW
z dnia 20 grudnia 1966 r.
w sprawie zezwolenia na wnoszenie pieniędzy polskich i krajowych książeczek oszczędnościowych na statki morskie i na znoszenie ich z tych statków.

Na podstawie art. 9 ust. 1 i art. 10 ust. 1 w związku z art. 19 ustawy dewizowej z dnia 28 marca 1952 r. (Dz. U. Nr 21, poz. 133) zarządza się, co następuje:
1.
Pisemnie upoważnionym pracownikom przedsiębiorstw, posiadającym zezwolenie dewizowe na wypłatę pieniędzy polskich kapitanom statków morskich bandery obcej z tytułu zaliczki kapitańskiej, zezwala się na wnoszenie pieniędzy polskich stanowiących taką zaliczkę na odnośny statek morski bandery obcej oraz na powrotne znoszenie ze statku na ląd pieniędzy polskich stanowiących pozostałość z zaliczki kapitańskiej.
2.
Członkom załogi statku morskiego bandery obcej zezwala się na znoszenie na ląd pieniędzy polskich otrzymanych przez nich na statku z zaliczki kapitańskiej oraz na powrotne wnoszenie ich na statek.
3.
Zezwolenie na wnoszenie pieniędzy, o którym mowa w ust. 1 i 2, nie uprawnia do wywozu tych pieniędzy z Polski.
Zezwala się krajowcom dewizowym nie należącym do załogi statków morskich, uprawnionym do udania się na podstawie przepustki lub równorzędnego dokumentu na statek bandery polskiej lub bandery obcej w porcie polskim - także w razie pozostawania statków bandery obcej w naprawie lub w remoncie w stoczniach polskich - na wnoszenie każdorazowo na te statki pieniędzy polskich do kwoty zł 200 na osobę oraz imiennej krajowej książeczki oszczędnościowej bez względu na kwotę figurującego w niej wkładu, z zastrzeżeniem powrotnego zniesienia całości tych samych pieniędzy oraz książeczki oszczędnościowej na ląd.
Traci moc zarządzenie Ministra Finansów z dnia 26 kwietnia 1958 r. w sprawie zezwolenia na wnoszenie pieniędzy polskich na statki zagraniczne (Monitor Polski Nr 37, poz. 214).
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 1967 r.