§ 2. - Zasady obliczania stażu pracy niektórych pracowników służby zdrowia.

Monitor Polski

M.P.1962.1.1

Akt utracił moc
Wersja od: 1 stycznia 1968 r.
§  2.
1.
Pracownikom określonym w § 1 ust. 1 pkt 1 do stażu pracy zalicza się następujące okresy po dacie uzyskania przez pracownika prawa wykonywania danego zawodu lub tytułu zawodowego:
1)
okresy wykonywania danego zawodu w jednostkach gospodarki uspołecznionej, w wojsku lub w służbie zdrowia Ministerstwa Komunikacji, Spraw Wewnętrznych bądź Sprawiedliwości,
2)
okresy zatrudnienia w administracji służby zdrowia i opieki społecznej,
3)
okresy pracy pedagogicznej w średnich szkołach medycznych,
4)
okresy przerw w zatrudnieniu określonym w pkt 1-3:
a)
niezależnie od czasu ich trwania - jeżeli pozostają w związku z odbywaniem zasadniczej służby wojskowej lub służby wojskowej w rezerwie,
b)
nie przekraczające jednorazowo jednego roku - w innych przypadkach,
5)
okresy oddelegowania do prac społecznych,
6)
okresy nauki w Studium Nauczycielskim Średnich Szkół Medycznych,
7)
okresy zatrudnienia w innych instytucjach, w których określone stanowiska wymagają zatrudnienia fachowych pracowników służby zdrowia.
2.
Właściwy do spraw zdrowia i opieki społecznej organ prezydium wojewódzkiej rady narodowej (rady narodowej miasta wyłączonego z województwa) może zaliczyć do stażu pracy okresy wykonywania danego zawodu za granicą, jeżeli zostaną one udowodnione w sposób wiarygodny, z tym że w razie uzyskania za granicą kwalifikacji uzasadniających przyznanie prawa wykonywania danego zawodu okresy te liczy się od daty uzyskania tych kwalifikacji, określonej we właściwym dokumencie.
3.
Przepisów ust. 1 i 2 nie stosuje się do obliczania stażu pracy za czas przed dniem 1 stycznia 1952 r. Za staż pracy z tego okresu przyjmuje się czas od określonej we właściwym dokumencie daty uzyskania w kraju lub za granicą kwalifikacji uzasadniających przyznanie prawa wykonywania zawodu do dnia 31 grudnia 1951 r.