§ 4. - Zasady kierowania kandydatów do techników zawodowych dla przodujących robotników, pokrywanie wydatków z tym związanych oraz zatrudnianie absolwentów tych techników.

Monitor Polski

M.P.1971.59.394

Akt utracił moc
Wersja od: 27 grudnia 1971 r.
§  4.
1.
W okresie trwania urlopu szkoleniowego, udzielonego według zasad ustalonych w § 3, pracownik zachowuje uprawnienia wynikające ze stosunku pracy, z wyjątkiem prawa do odzieży ochronnej, roboczej i sprzętu ochrony osobistej.
2.
Pracownikowi skierowanemu do technikum zawodowego dla przodujących robotników w czasie trwania nauki oraz w okresie przerwy w nauce przysługuje wynagrodzenie miesięczne obliczone na podstawie przeciętnego zarobku z okresu 12 miesięcy bezpośrednio poprzedzających rozpoczęcie nauki w technikum.
3.
Świadczenia niepieniężne nie stanowią podstawy wymiaru wynagrodzenia, lecz są wydawane pracownikowi w naturze.
4.
Wynagrodzenie, o którym mowa w ust. 2, wypłacane jest przez zakład pracy z osobowego funduszu płac. Jeżeli wypłata tego wynagrodzenia spowoduje powstanie przekroczenia funduszu płac w rozumieniu przepisów o bankowej kontroli funduszu płac, przekroczenie to traktuje się jako uzasadnione i nie podlegające obowiązkowi likwidacji.
5.
Przeprowadzona w przedsiębiorstwie regulacja płac obejmuje także pracowników przebywających na urlopie szkoleniowym.
6.
Pracowników skierowanych do techników zawodowych dla przodujących robotników obejmuje się podziałem funduszu zakładowego według zasad przyjętych w zakładzie pracy.