§ 8. - Zasady inwentaryzacji produkcji budowlano-montażowej w toku.

Monitor Polski

M.P.1966.12.79

Akt utracił moc
Wersja od: 1 stycznia 1966 r.
§  8.
1.
Stan ilościowy robót w toku wycenia kierownik budowy (robót) lub upoważniona przez niego osoba według wartości kosztorysowej, po porównaniu danych z odpowiednimi zapisami, ujętymi książką obmiaru robót. W razie stwierdzenia różnic należy dokonać odpowiednich poprawek w książce obmiaru robót.
2.
Wartość kosztorysową ustala się jako sumę iloczynów ilości robót i ich cen kosztorysowych, skorygowaną o:
a)
odrębnie ustaloną kwotę dodatków przysługujących wykonawcy (np. z tytułu robót wykonywanych w okresie zimowym, zatrudnienia ponadnormatywnej liczby pracowników zamiejscowych), o ile dodatki te nie są objęte wartością kosztorysową robót, a dotyczą robót w toku,
b)
przewidziane umową, lecz nie ujęte kosztorysami zmiany cen materiałów, usług i innych składników kosztów.
3.
Wyodrębnieniu podlega wartość robót, które nie mogą stanowić przedmiotu sprzedaży, a w szczególności roboty nie objęte zawartą w obowiązującym trybie umową lub dodatkowymi porozumieniami z zamawiającym.
4.
Nie mogą figurować w stanie robót w toku roboty budowlano-montażowe wykonywane na rzecz tymczasowego urządzenia placów budów. Stan tych robót, ustalony przy udziale przedstawiciela właściwej komórki, wyznaczonego przez dyrektora przedsiębiorstwa, podlega zafakturowaniu pod datą spisu.