§ 9. - Zasady i tryb udzielania zezwoleń na rozpowszechnianie publikacji i widowisk oraz postępowania przy użytkowaniu zakładów, urządzeń i aparatów poligraficznych w czasie obowiązywania stanu wojennego.

Monitor Polski

M.P.1981.30.278

Akt utracił moc
Wersja od: 13 grudnia 1981 r.
§  9.
1.
Ministrowie (kierownicy centralnych urzędów i instytucji), prezesi zarządów centralnych związków spółdzielni oraz wojewodowie (prezydenci miast stopnia wojewódzkiego udzielają pisemnych zezwoleń oraz kontrolują użytkowanie zakładów poligraficznych oraz urządzeń i aparatów wytwarzających zapisy obrazu i słowa sposobem mechanicznym, chemicznym lub innym, a także zakładów wytwarzających pieczątki i stemple, bedących w posiadaniu lub nabytych po dniu wejścia w życie zarządzenia przez bezpośrednio lub pośrednio podległe im jednostki organizacyjne.
2.
Nie wymaga uzyskania zezwolenia użytkowanie zakładów , urządzeń i aparatów, o których mowa w ust. 1, posiadanych przez:
1)
partię i stronnictwa polityczne,
2)
jednostki wykonawcze naczelnych organów władzy państwowej,
3)
jednostki organizacyjne resortów: obrony narodowej, spraw wewnętrznych i sprawiedliwości, a także Prokuratury Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej.
3.
Udzielając zezwoleń, o których mowa w ust. 1, właściwe organy określają nazwę upoważnionych jednostek organizacyjnych oraz rodzaj dopuszczalnych zapisów obrazów i słowa oraz pieczątek (stempli) wykonywanych przez te jednostki.
4.
Zakłady, urządzenia i aparaty, o których mowa w ust. 1, posiadane przez kościoły i inne związki wyznaniowe podlegają rejestracji w trybie przepisów dotychczas obowiązujących.
5.
Przepisy ust. 1 i 2 nie uchylają obowiązku rejestracji zakładów, urządzeń i aparatów poligraficznych, określonego w przepisach dotychczas obowiązujących.