§ 3. - Zasady gospodarowania funduszem zakładowym.

Monitor Polski

M.P.1951.A-63.830

Akt utracił moc
Wersja od: 1 lipca 1951 r.
§  3.
1.
Kwotą przeznaczoną na współzawodnictwo pracy (§ 1 ust. 1 pkt 2) dysponuje dyrektor przedsiębiorstwa (zakładu) po uzgodnieniu z radą zakładową.
2.
Wnioski o przyznanie nagród dla pracowników wyróżnionych we współzawodnictwie pracy przedstawia raz na kwartał rada zakładowa na podstawie comiesięcznego podsumowania wyników przez poszczególne ogniwa związkowe (grupy - rady oddziałowe).
3.
Wysokość nagród powinna zamykać się w granicach 100-300 zł na wyróżnionego. W szczególnych przypadkach wysokość nagród dla wybitnie wyróżnionych we współzawodnictwie pracy może być wyższa niż 300 zł, suma tych wyższych nagród nie może przekroczyć 20% kwot przeznaczonych na współzawodnictwo pracy w danym kwartale.
4.
W wyróżnionych zespołach nagrody przyznaje się w zasadzie dla poszczególnych jego członków z uwzględnieniem wkładu ich pracy w osiągnięte wyniki współzawodniczącego zespołu.
5.
Wręczenie nagród w zakładzie powinno odbywać się zasadniczo raz na kwartał, w sposób uroczysty, niezwłocznie po ustaleniu i ogłoszeniu osiągniętych wyników we współzawodnictwie pracy. Wraz z nagrodami pieniężnymi pracownikom powinny być wręczane dyplomy i listy pochwalne podpisane przez dyrektora i radę zakładową.