§ 3. - Zakres i tryb kontroli funduszu płac, wykonywanej przez Narodowy Bank Polski w stosunku do spółdzielni zrzeszonych w Centrali Rolniczej Spółdzielni "Samopomoc Chłopska".

Monitor Polski

M.P.1957.85.507

Akt utracił moc
Wersja od: 1 lipca 1957 r.
§  3.
1.
Jeżeli kwota przekroczenia funduszu płac (§ 2 ust. 1) nie mieści się w oszczędnościach poprzednich kwartałów roku kalendarzowego, spółdzielnia powinna kwotę przekroczenia wygospodarować do końca następnego kwartału (nie później jednak niż do końca roku kalendarzowego).
2.
Środki osobowego funduszu płac, o którym mowa w § 1 ust. 3 lit. a), nie mogą być zwiększane o kwoty oszczędności powstałe w funduszu płac przewidzianym w § 1 ust. 3 lit. b), c) i d).
3.
Przekroczenia prowizji nie mogą być pokrywane oszczędnościami powstałymi w osobowym funduszu płac, o którym mowa w § 1 ust. 3 lit. a), b) i c).
4.
Do czasu wygospodarowania kwoty przekroczenia funduszu płac (§ 2 ust. 1), nie dłużej jednak niż do końca roku kalendarzowego, spółdzielnia będzie opłacać odsetki karne od kwoty przekroczenia w wysokości 18% w stosunku rocznym.
5.
Spółdzielnia powinna zawiadomić na piśmie oddział banku i jednostkę nadrzędną o środkach przedsięwziętych dla wygospodarowania kwoty przekroczenia funduszu płac, nie znajdującego pokrycia w oszczędnościach.