§ 3. - Wykonywanie nadzoru i kontroli nad wyrobem i obrotem preparatów organoterapeutycznych i witaminowych.

Monitor Polski

M.P.1948.A-70.602

Akt utracił moc
Wersja od: 4 grudnia 1950 r.
§  3.
1.
Przy kontroli należy przede wszystkim zwrócić uwagę, czy wytwórnia posiada odpowiedni lokal i aparaturę odpowiadającą warunkom określonym w zezwoleniu.
2.
Przy wydawaniu zezwolenia Ministerstwo Zdrowia jako podstawowe warunki będzie żądało, aby:
1)
lokal był widny, suchy, skanalizowany z instalacją elektryczną i gazową, zaopatrzony w bieżącą wodę, nadającą się do picia, ściany były wyłożone kafelkami, a posadzka terakotą, lastryką lub gładkim betonem, nadającym się do każdorazowego zmywania, wentylatory były z napędem elektrycznym, umywalnie były z bieżącą ciepłą i zimną wodą oraz aby była oddzielna szatnia;
2)
wytwórnia posiadała odpowiednią liczbą oddzielnych pomieszczeń potrzebnych dla prawidłowej produkcji;
3)
aby wytwórnie posiadały odpowiednią aparaturę, niezbędną do należytego przygotowania i kontroli działania wytwarzanych preparatów organoterapeutycznych i witaminowych i prowadziła książki, na podstawie których można stwierdzić, że organy zwierzęce, przeznaczone do wyrobu, odpowiadają warunkom, zawartym w § 5 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 6 września 1946 r. (Dz. U. R. P. Nr 54, poz. 307), następnie aby były one utrzymywane w należytym porządku i czystości oraz aby personel zatrudniony przy wyrobie był odpowiednio ubrany i aby wytwórnia prowadziła książki, wymagane przepisami § 6 tego rozporządzenia.