Rozdział 4 - Opracowanie Budżetu Państwa. - Wstępne wytyczne do zasad Budżetu Państwa na rok 1951.

Monitor Polski

M.P.1950.A-55.631

Akt utracił moc
Wersja od: 17 kwietnia 1950 r.

IV.

Opracowanie Budżetu Państwa.

15)
Budżet Państwa na rok 1951 opracowany będzie w ramach limitów wydatków i dochodów.
16)
Wstępne limity wydatków ustali Rada Ministrów na wniosek Ministra Finansów w porozumieniu z Przewodniczącym Państwowej Komisji Planowania Gospodarczego.

Limity te będą opracowane:

a)
w oparciu o wskaźniki narodowego planu gospodarczego (plan 6-letni) w postaci procentowych zmian w stosunku do r. 1950 w odniesieniu do podstawowych wskaźników wydatków, a w szczególności do potrzeb socjalnych i kulturalnych i finansowania gospodarki narodowej,
b)
w oparciu o budżet państwowy na r. 1950 oraz o budżety na tenże okres innych jednostek wchodzących w skład Budżetu Państwa na r. 1951,
c)
w ramach wstępnego szacunku akumulacji środków finansowych na r. 1951.
17)
Na podstawie wstępnych limitów wydatków właściwe resorty opracują wnioski w sprawie kwotowych limitów wydatków z podziałem rzeczowym i podziałem między budżet centralny i budżety terenowe. Na podstawie tych wniosków Minister Finansów w porozumieniu z Przewodniczącym P. K. P. G. przedkłada Radzie Ministrów i Radzie Państwa ostateczne limity kwotowe budżetu centralnego i poszczególnych budżetów terenowych województw.
18)
Zasady szczegółowe opracowania Budżetu Państwa, a więc budżetu centralnego i budżetów terenowych oraz związane z tym obowiązki urzędów, instytucyj, zakładów i przedsiębiorstw, określą noty budżetowe Ministra Finansów.
19)
Wniesienie Budżetu Państwa na r. 1951 do Sejmu Ustawodawczego nastąpi w terminie do dnia 31 grudnia 1950 r.