§ 7. - Warunki przekraczania granicy i przebywania na terytorium Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej cudzoziemców zatrudnionych w transporcie międzynarodowym.

Monitor Polski

M.P.1964.40.187

Akt utracił moc
Wersja od: 1 sierpnia 1969 r.
§  7.
1.
Cudzoziemiec udający się do Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej w celu zaokrętowania na statek morski przebywający w porcie polskim, a przekraczający granicę Państwa przez lądowe lub lotnicze przejście graniczne, obowiązany jest posiadać ważny dokument żeglarski oraz polską wizę przejazdową.
2.
Cudzoziemiec wchodzący w skład załogi obcego statku morskiego przebywającego w porcie polskim, udający się za granicę przez przejście lądowe lub lotnicze w celu zaokrętowania na inny statek lub w ważnych sprawach rodzinnych, obowiązany jest posiadać dokumenty określone w ust. 1.
3.
W przypadkach określonych w ust. 1 i 2 oraz w § 6 wizy udziela się w zasadzie w dokumencie żeglarskim. W wyjątkowych przypadkach wiza może być udzielona na blankiecie urzędowym z jednoczesnym dokonaniem w nim adnotacji stwierdzającej, że wiza jest ważna tylko łącznie z dokumentem żeglarskim. W adnotacji należy podać dane dotyczące dokumentu żeglarskiego (numer, datę i miejsce wystawienia oraz nazwę urzędu, który wydał dokument żeglarski). Ponadto wiza powinna być zaopatrzona w fotografię cudzoziemca z dokonanym na niej odciskiem pieczęci urzędu.
4.
Cudzoziemiec, określony w ust. 1 i 2 oraz w § 6, który posiada dokument żeglarski, może przekraczać granicę państwową bez polskiej wizy, jeżeli przewiduje to obowiązujące Polskę porozumienie międzynarodowe.