§ 14. - Warunki, na jakich następuje przekazanie środków publicznych do samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej, oraz sposób kontroli ich wykorzystania.

Monitor Polski

M.P.1995.29.341

Akt utracił moc
Wersja od: 19 czerwca 1995 r.
§  14.
1.
Umowa wygasa:
1)
z upływem terminu określonego w umowie,
2)
w przypadku gdy zajdą okoliczności, za które strony nie ponoszą odpowiedzialności, a które uniemożliwiają wykonanie umowy.
2.
Umowa może zostać rozwiązana bez wypowiedzenia w przypadku niedopełnienia przez zleceniobiorcę obowiązku określonego w § 9 ust. 1 pkt 7 i 13.
3.
Umowa może zostać rozwiązana za wypowiedzeniem w szczególności:
1)
gdy zleceniobiorca nie dopełnia obowiązków wynikających z § 9 ust. 1 pkt 5, 10 i 11,
2)
gdy nie realizuje ustaleń wynikających z § 3 ust. 2 i 3 oraz § 11,
3)
w razie niewykonania bądź nienależytego wykonania umowy przez zleceniobiorcę z innych przyczyn niż wymienione w pkt 1 i 2, a w szczególności ograniczania dostępności świadczeń, zawężenia ich zakresu lub udzielania świadczeń nieodpowiedniej jakości,
4)
w razie niewypłacenia lub nieterminowego wypłacenia należności przez zleceniodawcę.
4.
Ustalony w umowie okres wypowiedzenia nie może być dłuższy niż 6 miesięcy.
5.
Strony mogą postanowić, że rozwiązanie umowy z przyczyn, o których mowa w ust. 3 pkt 1 i 2, następuje po upływie terminu wyznaczonego do wyeliminowania dających się usunąć uchybień.
6.
Podstawę do rozwiązania umowy z przyczyn, o których mowa w ust. 5, powinny stanowić wyniki kontroli wykonania umowy i sposobu realizacji zaleceń pokontrolnych albo kontroli przeprowadzonej w trybie określonym w przepisach odrębnych.