§ 12. - Warunki i tryb oddelegowania policjantów do pełnienia zadań służbowych poza Policją, przyznawanie uposażenia oraz innych świadczeń przysługujących w czasie oddelegowania.

Monitor Polski

M.P.1997.77.729

Akt utracił moc
Wersja od: 16 października 1997 r.
§  12.
1.
W wypadku gdy jest to uzasadnione potrzebami Policji, Komendant Główny Policji może odwołać policjanta z oddelegowania, nawet bez jego zgody, zawiadamiając o tym kierownika instytucji co najmniej z trzymiesięcznym wyprzedzeniem.
2.
Kierownik instytucji może skierować oddelegowanego policjanta, nawet bez jego zgody, do dyspozycji Komendanta Głównego Policji, zawiadamiając go o tym co najmniej z trzymiesięcznym wyprzedzeniem.
3.
Komendant Główny Policji odwołuje policjanta z oddelegowania na jego wniosek, nawet bez zgody kierownika instytucji; odwołanie następuje po upływie trzech miesięcy od końca miesiąca kalendarzowego, w którym policjant złożył wniosek.
4.
W wypadkach, o których mowa w ust. 1-3, kierownik instytucji zwalnia policjanta z zajmowanego stanowiska służbowego z upływem terminu określonego w tych przepisach lub zawiadomieniu oraz kieruje go z tym dniem do dyspozycji Komendanta Głównego Policji.