Ustalenie terminu zatarcia kar dyscyplinarnych orzeczonych przez Ministra Kontroli Państwowej.

Monitor Polski

M.P.1953.A-62.757

Akt utracił moc
Wersja od: 4 lipca 1953 r.

UCHWAŁA NR 469
RADY MINISTRÓW
z dnia 20 czerwca 1953 r.
w sprawie ustalenia terminu zatarcia kar dyscyplinarnych orzeczonych przez Ministra Kontroli Państwowej.

Na podstawie art. 23 ust. 5 ustawy z dnia 22 listopada 1952 r. o kontroli państwowej (Dz. U. Nr 47, poz. 316) uchwala się, co następuje:
Kary dyscyplinarne, orzeczone przez Ministra Kontroli Państwowej na podstawie art. 23 ustawy z dnia 22 listopada 1952 r. o kontroli państwowej (Dz. U. Nr 47, poz. 316), zwanej w dalszym ciągu "ustawą", uwidocznione w aktach osobowych pracownika, ulegają zatarciu po upływie dwu lat od dnia wydania orzeczenia o ukaraniu.
1.
Termin ustalony w § 1 stosuje się w przypadku, gdy ukarany pracownik w ciągu okresu przewidzianego w § 1 nie był karany dyscyplinarnie przez swoją władzę przełożoną w trybie obowiązujących przepisów.
2.
Dyscyplinarne ukaranie pracownika przez władzę przełożoną (ust. 1) powoduje przedłużenie terminu zatarcia kary orzeczonej przez Ministra Kontroli Państwowej o jeden rok.
Jeżeli pracownik ukarany orzeczeniem Ministra Kontroli Państwowej dopuścił się przed upływem dwu lat (§ 1) nowego naruszenia, określonego w art. 23 ust. 1 ustawy, za które Minister Kontroli Państwowej wymierzył mu karę dyscyplinarną, zatarcie kar nałożonych poprzednio następuje po upływie terminu zatarcia ostatniej orzeczonej kary.
1.
Zatarcia nałożonej na pracownika w trybie art. 23 ustawy kary dyscyplinarnej dokonuje z urzędu kierownik jednostki, w której pracownik jest zatrudniony w dniu upływu terminów zatarcia, a w stosunku do kierownika tej jednostki - kierownik jednostki nadrzędnej.
2.
Zatarcie kary dyscyplinarnej pociąga za sobą wykreślenie jej z akt osobowych pracownika.
Uchwała wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.