§ 1. - Ustalenie okręgu ochrony górniczej złóż wód leczniczych (mineralnych) uzdrowiska Goczałkowice-Zdrój w województwie katowickim.

Monitor Polski

M.P.1963.67.334

Akt utracił moc
Wersja od: 9 września 1963 r.
§  1.
1.
Dla Uzdrowiska Goczałkowice-Zdrój zmienia się dotychczasowe postanowienia o okręgu ochrony górniczej i ustala się nowy okręg ochrony górniczej o następujących granicach: począwszy od południowo-zachodniego naroża obszaru górniczego kopalni Węgla Kamiennego "Silesia" Nr 9401 oznaczonego na mapie pkt 1, a położonego w Renardowicach w odległości około 150 m na wschód od mostu na rzece Wiśle, granica biegnie w kierunku północno-zachodnim na długości 1.475 m wzdłuż granicy obszaru górniczego, dochodząc do pkt 2 położonego w miejscu przecięcia się tej granicy z obwodem koła o promieniu 1.000 m, zakreślonego od środka odwiertu "GN-1". Stąd wzdłuż tego obwodu koła w kierunku północnym dochodzi granica do pkt 3 położonego w punkcie przecięcia się tego obwodu koła z zachodnią granicą obszaru górniczego Kopalni Węgla Kamiennego "Silesia". Od tego punktu granica biegnie w kierunku północnym na długości 840 m wzdłuż granicy obszaru górniczego Kopalni Węgla Kamiennego "Silesia" i dochodzi do pkt 4, tj. północno-zachodniego naroża nr 9413 tego obszaru w rejonie Ćwiklic Górnych, położonego w odległości około 400 m w kierunku północno-zachodnim od odwiertu Redułtowice 4. Od tego punktu granica okręgu ochrony górniczej biegnie w kierunku zachodnim na długości 1.510 m, dochodząc do pkt 5 położonego na drodze I klasy Katowice Czechowice-Dziedzice w miejscu rozwidlenia się tej drogi w kierunku Pszczyny w pobliżu odwiertu "Geo 1". Od wymienionego punktu granica biegnie w kierunku zachodnim na długości 2.750 m, dochodząc do pkt 6 położonego na skrzyżowaniu dróg polnych w odległości 1.225 m na wschód od kościoła w Łące. Od tego punktu granica biegnie w kierunku południowym na długości 2.200 m i dochodzi do północnej granicy zbiornika wodnego goczałkowickiego, tj. do pkt 7. Po czym granica biegnie w kierunku południowo-wschodnim na długości 1.020 m, osiągając północno-wschodnie naroże zapory wodnej, tj. pkt 8. Stąd skierowuje się w kierunku południowo-zachodnim i biegnąc wschodnim brzegiem zapory goczałkowickiej na długości 2.000 m dochodzi do pkt 9. Od tego punktu granica biegnie w kierunku wschodnim na długości 3.580 m osiągając pkt 10. Dalej granica biegnie w kierunku północno-wschodnim na długości 1.620 m, osiągając punkt wyjściowy 1, i w ten sposób zamyka obwodnicę okręgu ochrony górniczej.
2.
Szczegółowy przebieg granic okręgu ochrony górniczej, o którym mowa w ust. 1, przedstawia mapa okręgu ochrony górniczej Uzdrowiska Goczałkowice-Zdrój w skali 1:25.000.