§ 5. - Ustalenie i stosowanie wzorów druków i formularzy przy ubieganiu się o zezwolenia na publiczny transport drogowy i przy udzielaniu tych zezwoleń.

Monitor Polski

M.P.1952.A-10.102

Akt utracił moc
Wersja od: 30 stycznia 1952 r.
§  5.
1.
Każde podanie o zezwolenie otrzymuje osobny numer w danej kategorii spraw. Pod tym numerem prowadzi się całą dalszą korespondencję, dotyczącą danego zezwolenia. Każde podanie z załącznikami oraz dalszą korespondencję w sprawie danego zezwolenia składa się w osobnej teczce oznaczonej numerem podania.
2.
Na zezwoleniu zamieszcza się oprócz numeru sprawy (ust. 1) kolejny numer w obrębie każdego rodzaju zezwoleń (ust. 4) - według specjalnie zaprowadzonego przez władzę udzielającą zezwoleń numerycznego skorowidza, zawierającego kolejne numery wydanych zezwoleń oraz nazwiska i imiona lub nazwy osób, którym je wydano.
3.
Drugie formularze zezwoleń, tj. ich odpisy lub kopie (na półkartonie), grupuje się w obrębie każdego ich rodzaju, w alfabetycznych kartotekach według nazwisk (nazw) osób. Odebrane zezwolenie (cofnięte, oddane) oraz jego drugi egzemplarz (odpis lub kopię) dołącza się do teczek właściwych podań i przekazuje się do akt.
4.
Rodzaje zezwolenie, według podziału określonego w § 3 ust. 1 pkt 2 i 3 rozporządzenia Ministra Transportu Drogowego i Lotniczego z dnia 27 listopada 1951 r. w sprawie udzielania zezwoleń na publiczny transport drogowy (Dz. U. R. P. Nr 64, poz. 442) oznacza się następującymi symbolami:

A - nieregularny transport autobusami,

Ts - " " taksówkami samochodowymi,

Ds - " " dorożkami samochodowymi,

Tk - " " taksówkami konnymi,

Dk - " " dorożkami konnymi,

S - " " ciężarowymi pojazdami samochodowymi,

Tb - " " taksówkami bagażowymi,

Db - " " dorożkami bagażowymi,

K - " " ciężarowymi pojazdami konnymi.

Symbol wpisuje się w ułamku numeru zezwolenia, np. "zezwolenie Nr 235/A", i w nagłówku odpowiedniego skorowidza zezwoleń.

5.
Jeżeli na wystawionym już formularzu zezwolenia (odpisie lub kopii) zabraknie miejsca na umieszczenie dalszych wpisów, jak np. dotyczących zmiany obszaru, na który opiewa zezwolenie, zmiany adresów, pojazdów itp., należy w zamian wystawiać nowe formularze. Dla utrzymania ciągłości numeracji formularze te oznacza się pierwotnym numerem kolejnym zezwolenia, dodając w ułamku kolejną rzymską liczbę porządkową, np. Nr 235/A/I, Nr 235/A/II itp. Odpis nowego formularza spina się trwale z odpisem formularza wystawionego przy udzieleniu zezwolenia i znajdującego się w kartotece, a oryginał wycofanego formularza zezwolenia składa się w teczce właściwego podania o zezwolenie.