Uproszczenie trybu dokonywania zmian w planie inwestycyjnym.

Monitor Polski

M.P.1955.90.1140

Akt utracił moc
Wersja od: 24 września 1955 r.

UCHWAŁA NR 771
RADY MINISTRÓW
z dnia 24 września 1955 r.
w sprawie uproszczenia trybu dokonywania zmian w planie inwestycyjnym.

W celu uproszczenia zasad dokonywania zmian w planie inwestycyjnym Rada Ministrów uchwala, co następuje:
W uchwale nr 237 Rady Ministrów z dnia 19 marca 1955 r. w sprawie zasad dokonywania zmian w planie inwestycyjnym i w planie budownictwa (Monitor Polski Nr 29, poz. 278 i Nr 36, poz. 350) wprowadza się następujące zmiany:
1)
§ 5 otrzymuje brzmienie:

"§ 5. Utworzenie tytułu inwestycyjnego mieszczącego się w ramach ogólnego limitu inwestora centralnego oraz jego limitu na roboty budowlano-montażowe lub skreślenie tytułu inwestycyjnego wymaga decyzji:

1) w zakresie inwestycji I grupy - właściwego dla danego inwestora wiceprezesa Rady Ministrów w porozumieniu z Przewodniczącym Państwowej Komisji Planowania Gospodarczego,

2) w zakresie inwestycji II grupy - ministra właściwego dla danego inwestora.";

2)
§ 12 otrzymuje brzmienie:

"§ 12. 1. Właściwi ministrowie mogą włączyć do spisu tytułów inwestycje zawinkulowane w rezerwach resortowych po stwierdzeniu realności tych inwestycji pod względem dokumentacyjnym, materiałowym i wykonawczym.

2. Włączenie do spisu tytułów inwestycji zawinkulowanych w rezerwach resortowych zgodnie z przeznaczeniem, ale na kwoty wyższe niż limity przewidziane na daną inwestycję w zawinkulowanej rezerwie resortowej, może być dokonane przez ministrów za zgodą Przewodniczącego Państwowej Komisji Planowania Gospodarczego i pod warunkiem odpowiedniego zmniejszenia równocześnie innych pozycji rezerwy.

3. Przeznaczenie limitów zawinkulowanych inwestycji na cele inne niż ustalone w wykazie inwestycji zawinkulowanych w rezerwach resortowych wymaga zgody właściwego wiceprezesa Rady Ministrów, wyrażonej w porozumieniu z Przewodniczącym Państwowej Komisji Planowania Gospodarczego."

Pozostałości nie wykorzystanych resortowych rezerw na poślizg inwestycyjny przenosi się na rezerwy operatywne określone instrukcją Przewodniczącego Państwowej Komisji Planowania Gospodarczego i Ministra Finansów z dnia 14 kwietnia 1955 r. w sprawie trybu dokonywania zmian w planie inwestycyjnym i w planach sfinansowania inwestycji (Monitor Polski Nr 39, poz. 386).
Uchwała wchodzi w życie z dniem ogłoszenia z mocą od dnia 24 września 1955 r.