§ 2. - Ulgi podatkowe z tytułu inwestycji dokonanych w nieuspołecznionych przedsiębiorstwach młynarskich.

Monitor Polski

M.P.1966.70.330

Akt utracił moc
Wersja od: 1 stycznia 1971 r.
§  2.
1.
Wysokość ulgi wynosi 100% kwoty wydatkowanej na cele określone w § 1 ust. 1, z tym że w poszczególnym roku podatkowym ulga nie może przekroczyć 19% obrotu przyjętego za podstawę opodatkowania w ostatecznej decyzji ustalającej wysokość podatku obrotowego, a jeśli podatnik opłaca podatki obrotowy i dochodowy w formie ryczałtu, nie może przekroczyć 19% obrotu przyjętego przy wydawaniu ostatecznej decyzji ustalającej wysokość ryczałtu.
2.
Ulgę podatkową przyznaje się po zakończeniu remontu bądź inwestycji.
3.
Kwotę przyznanej ulgi podatkowej potrąca się od podatku obrotowego bądź ryczałtu ustalonego za rok podatkowy, w którym został ukończony remont bądź inwestycja. W razie niewyczerpania w tym roku całej kwoty przyznanej ulgi, potrącenia reszty ulgi dokonuje się w następnych latach podatkowych, nie dłużej jednak niż przez 10 lat, licząc od roku podatkowego, w którym został ukończony remont lub inwestycja.
4.
Jeżeli podatnik skorzystał z uprawnień przysługujących mu na podstawie § 4 i płatność części podatku obrotowego bądź ryczałtu została mu odroczona, potrącanie kwoty przyznanej ulgi rozpoczyna się od pierwszego roku podatkowego objętego decyzją o odroczeniu podatku, z tym że w okresie lat objętych decyzją o odroczeniu podatku wysokość potrąceń - przy zachowaniu ograniczenia zawartego w ust. 1 - nie może przekroczyć kwot odroczonego podatku, a okres dziesięcioletni, o którym mowa w ust. 3, liczy się od pierwszego roku objętego decyzją o odroczeniu.
5. 2
W razie dokonania inwestycji w postaci budowy studni bądź remontu budynków przedsiębiorstwa młynarskiego za podstawę obliczenia ulgi przyjmuje się wartość nakładów, ustaloną na podstawie oryginalnych dowodów (rachunków) zakupu materiałów budowlanych zużytych przy inwestycji z doliczeniem kosztów robocizny w wysokości ustalonej na zasadach przewidzianych w przepisach o ulgach podatkowych z tytułu nakładów inwestycyjnych poniesionych przez rzemieślników i inne grupy podatników; na wniosek podatnika o ustalenie kosztów robocizny na podstawie oryginalnych dowodów (rachunków) koszty te powinny być ustalane w sposób podany we wniosku podatnika.
2 § 2 ust. 5 zmieniony przez § 1 pkt 2 zarządzenia z dnia 14 grudnia 1970 r. (M.P.70.43.347) zmieniającego nin. zarządzenie z dniem 1 stycznia 1971 r.