§ 2. - Tryb wykonywania kontroli seryjnej niektórych środków farmaceutycznych używanych wyłącznie w lecznictwie zwierząt.

Monitor Polski

M.P.1955.10.118

Akt utracił moc
Wersja od: 12 lutego 1955 r.
§  2.
1.
Do wykonania czynności sprawdzenia, czy wytwórca (importer) posiada zezwolenie, oraz ustalenia, czy środek farmaceutyczny nie wykazuje zewnętrznie oznak zepsucia (§ 3 ust. 1 pkt 1 i 2 rozporządzenia), wydziały zdrowia prezydiów wojewódzkich rad narodowych (Rad Narodowych m. st. Warszawy i m. Łodzi), zwane dalej "wydziałami zdrowia", będą delegowały do wytwórni (hurtowni, importera) swych przedstawicieli (farmaceutów) w ciągu 2 dni, licząc od dnia otrzymania zgłoszenia, o którym mowa w § 8 ust. 1 rozporządzenia.
2.
Zgłoszeniu do kontroli seryjnej podlega zarówno każda nowowyprodukowana seria środka, jak i seria poddana przebraniu lub przeróbce.
3.
Środki farmaceutyczne, zgłoszone do kontroli seryjnej, powinny być umieszczone w opakowaniach, w jakich mają być wprowadzone do obrotu, z tym że opakowania te nie mogą być zapieczętowane. Nie dotyczy to surowicy przeciwróżycowej i przeciwpomorowej świń, szczepionki przeciw wściekliźnie psów, szczepionki przeciwpomorowej kur "Indyjskiej", szczepionki przeciwpomorowej świń C.V., a także tuberkuliny i maleiny, które aż do odwołania podlegają pobieraniu próbek przed rozlewem do opakowań.