§ 4. - Tryb ustalania cen w resorcie przemysłu ciężkiego.

Monitor Polski

M.P.1957.68.416

Akt utracił moc
Wersja od: 25 listopada 1957 r.
§  4. 1
1.
Centralny zarząd dostawcy kieruje wniosek o ustalenie ceny zbytu wraz z kalkulacją do:
1)
Centralnego Zarządu Zbytu Przemysłu Maszynowego i Elektrotechnicznego - w razie gdy wniosek dotyczy cen zbytu, które powinny stanowić uzupełnienie cenników od nr 27-Z do nr 40-Z;
2)
Centralnego Zarządu Zbytu Stali - w razie gdy wniosek dotyczy cen zbytu, które powinny stanowić uzupełnienie cenników od nr 7-Z do nr 13-Z, z wyjątkiem cen stali surowej i półwyrobów;
3)
Departamentu Planowania Ministerstwa Przemysłu Ciężkiego - w pozostałych przypadkach.
2.
Do jednostek wymienionych w ust. 1 kierują opinię o wysokości ceny zbytu centralne zarządy odbiorcy oraz biura zbytu (sprzedaży) podległe Ministrowi Przemysłu Ciężkiego (§ 3 ust. 2) w terminie 20 dni od daty otrzymania kopii wniosku o ustalenie tej ceny.
3.
Jeżeli wniosek, o którym mowa w ust. 1, dotyczy:
1)
wyrobów objętych dystrybucją dokonywaną przez jednostki handlowe lub zbytu podległe innym ministrom;
2)
wyrobów nie objętych dystrybucją, a przeznaczonych dla nabywców podległych określonym resortom,

to centralny zarząd dostawcy - w celu uzgodnienia wysokości proponowanej ceny - przesyła równocześnie kopię wniosku wraz z kalkulacją:

a)
jednostce dystrybucyjnej - w przypadkach wymienionych w pkt 1,
b)
ministerstwu, któremu podlegają główni odbiorcy - w przypadkach wymienionych w pkt 2.
4.
Przesyłając wniosek wraz z kalkulacją jednostkom wymienionym w ust. 3 należy je poinformować, że uwagi co do wysokości proponowanej ceny zbytu należy zgłosić wskazanemu we wniosku adresatowi (ust. 1), a niezgłoszenie tych uwag w terminie 20 dni od daty otrzymania wniosku będzie uważane za akceptację proponowanej ceny.
1 § 4 zmieniony przez § 1 pkt 1 zarządzenia z dnia 12 listopada 1957 r. (M.P.57.90.537) zmieniającego nin. zarządzenie z dniem 25 listopada 1957 r.