Szwajcaria-Polska. Porozumienie w sprawie zmiany zakresu obowiązywania Umowy między Rządem Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej i Szwajcarską Radą Federalną o międzynarodowych przewozach drogowych, sporządzonej w Brnie dnia 31 stycznia 1975 r. Warszawa.1998.09.28.

Monitor Polski

M.P.2003.16.240

Akt jednorazowy
Wersja od: 14 czerwca 2002 r.

POROZUMIENIE
z dnia 14 czerwca 2002 r.
w sprawie zmiany zakresu obowiązywania Umowy między Rządem Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej i Szwajcarską Radą Federalną o międzynarodowych przewozach drogowych, sporządzonej w Bernie dnia 31 stycznia 1975 r.

Ambasada Szwajcarii

Minister Spraw Zagranicznych

Rzeczypospolitej Polskiej

Warszawa

573-0

Nr 60

Ambasada Szwajcarii przekazuje wyrazy szacunku Ministrowi Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej i stosownie do Umowy między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej i Szwajcarską Radą Federalną z dnia 31 stycznia 1975 r. o międzynarodowych przewozach drogowych ma zaszczyt przekazać, co następuje:

W trakcie posiedzeń Komisji Mieszanej, utworzonej na podstawie Umowy między Rządem Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej i Szwajcarską Radą Federalną o międzynarodowych przewozach drogowych z dnia 31 stycznia 1975 r., Szwajcaria, na prośbę Księstwa Liechtensteinu, zaproponowała delegacji polskiej, w dniach 19-20 listopada 1996 r. w Bernie oraz w dniach 20-21 kwietnia 1998 r. w Warszawie, rozszerzenie stosowania postanowień Umowy między Rządem Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej i Szwajcarską Radą Federalną o międzynarodowych przewozach drogowych na Księstwo Liechtensteinu na tak długo, jak Księstwo Liechtensteinu będzie związane z Konfederacją Szwajcarską poprzez traktat o unii celnej.

Jeżeli Rząd Rzeczypospolitej Polskiej jest także przychylny rozszerzeniu stosowania powyższej umowy na Księstwo Liechtensteinu, Ambasada ma zaszczyt zaproponować, aby niniejsza nota, jak również odpowiedź Ministerstwa Spraw Zagranicznych na niniejszą notę, stanowiły porozumienie zmieniające wymienioną umowę. Porozumienie w zmienionej formie wejdzie w życie z dniem udzielenia przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych odpowiedzi na niniejszą notę.

Ambasada Szwajcarii korzysta z okazji, aby przesłać Ministrowi Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej wyrazy swojego wysokiego poważania.

Warszawa, dnia 28 września 1998 r.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Rzeczypospolitej Polskiej

Ambasada Szwajcarii w Warszawie

DPT. 215-26-2000/ME/158

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej przesyła wyrazy szacunku Ambasadzie Szwajcarii w Warszawie i ma zaszczyt potwierdzić otrzymanie noty nr 60 z dnia 28 września 1998 r. o następującej treści:

"W trakcie posiedzeń Komisji Mieszanej, utworzonej na podstawie Umowy między Rządem Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej i Szwajcarską Radą Federalną o międzynarodowych przewozach drogowych z dnia 31 stycznia 1975 r., Szwajcaria, na prośbę Księstwa Liechtenstein, zaproponowała delegacji polskiej, w dniach 19-20 listopada 1996 r. w Bernie oraz w dniach 20-21 kwietnia 1998 r. w Warszawie, rozszerzenie stosowania postanowień Umowy między Rządem Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej i Szwajcarską Radą Federalną o międzynarodowych przewozach drogowych na Księstwo Liechtenstein na tak długo, jak Księstwo Liechtenstein będzie związane z Konfederacją Szwajcarską poprzez traktat o unii celnej.

Jeżeli Rząd Rzeczypospolitej Polskiej jest także przychylny rozszerzeniu stosowania powyższej umowy na Księstwo Liechtenstein, Ambasada ma zaszczyt zaproponować, aby niniejsza nota, jak również odpowiedź Ministerstwa Spraw Zagranicznych na niniejszą notę, stanowiły porozumienie zmieniające wymienioną umowę. Porozumienie w zmienionej formie wejdzie w życie z dniem udzielenia przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych odpowiedzi na niniejszą notę".

W odpowiedzi Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej ma zaszczyt zakomunikować Ambasadzie Szwajcarii w Warszawie, że Rząd Rzeczypospolitej Polskiej akceptuje przedłożoną propozycję rozszerzenia stosowania Umowy między Rządem Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej i Szwajcarską Radą Federalną o międzynarodowych przewozach drogowych na tak długo, jak Księstwo Liechtenstein będzie związane z Konfederacją Szwajcarską poprzez traktat o unii celnej.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej potwierdza, że wyżej wymieniona nota Ambasady Szwajcarii w Warszawie z dnia 28 września 1998 r. oraz niniejsza odpowiedź na nią będą stanowiły porozumienie zmieniające wymienioną umowę, które wejdzie w życie z dniem udzielenia niniejszej odpowiedzi.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej korzysta z okazji, aby ponowić Ambasadzie Szwajcarii w Warszawie wyrazy swojego wysokiego poważania.

Warszawa, dnia 14 czerwca 2002 r.