§ 5. - Szczegółowe zasady przyznawania dodatkowego wynagrodzenia lekarzom zakładów leczniczo-zapobiegawczych przemysłowej służby zdrowia oraz szczegółowe zadania tych lekarzy.

Monitor Polski

M.P.1963.77.383

Akt utracił moc
Wersja od: 1 stycznia 1969 r.
§  5. 5
1.
Do zadań lekarzy zatrudnionych w wojewódzkich (miejskich w miastach wyłączonych z województw) przychodniach lub poradniach przemysłowych należy w szczególności:
1)
opracowywanie metodyki działalności przychodni przyzakładowych i międzyzakładowych ze szczególnym uwzględnieniem działalności profilaktycznej,
2)
wykonywanie systematycznego nadzoru oraz kontroli działalności zakładów leczniczo-zapobiegawczych przemysłowej służby zdrowia i poradni higieny pracy,
3)
analizowanie zachorowalności, chorobowości, wypadkowości i absencji chorobowej w zakładach pracy na obszarze województwa (miasta wyłączonego z województwa) i wysuwanie odpowiednich wniosków zapobiegawczych,
4)
prowadzenie szkolenia i instruktażu personelu fachowego, szczególnie w zakresie działalności profilaktycznej,
5)
współpraca z organami związków zawodowych, administracją zakładów pracy i ich jednostkami nadrzędnymi oraz oddziałami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych - w zakresie usprawnienia lecznictwa przemysłowego i walki o poprawę stanu zdrowotności załóg oraz obniżenie absencji chorobowej.
2.
Przepisy ust. 1 stosuje się do lekarzy zatrudnionych w działach do spraw nadzoru nad orzecznictwem lekarskim o czasowej niezdolności do pracy w wojewódzkich (miejskich w miastach wyłączonych z województw) zespołach przychodni specjalistycznych w miejscowościach, w których nie zostały zorganizowane wojewódzkie (miejskie) przychodnie (poradnie) przemysłowe.
5 § 5 zmieniony przez § 1 pkt 2 zarządzenia z dnia 25 marca 1969 r. (M.P.69.19.162) zmieniającego nin. zarządzenie z dniem 1 stycznia 1969 r.