§ 9. - Stosowanie kąpieli leczniczych przez komunalne zakłady łaziennicze.

Monitor Polski

M.P.1954.83.967

Akt utracił moc
Wersja od: 8 września 1954 r.
§  9.
1.
Skierowanie na kąpiele lecznicze wystawia lekarz leczący chorego.
2.
Do skierowania stosuje się odpowiednio przepisy o receptach lekarskich. W szczególności na skierowaniu powinien być umieszczony stempel nagłówkowy wymieniający pełną nazwę i siedzibę zakładu leczniczego, w którym lekarz wystawiający skierowanie jest zatrudniony.
3.
Lekarze oraz pracownicy pomocniczo-lekarscy, zatrudnieni w zakładach społecznych służby zdrowia, przy wypełnianiu części ewidencyjnych karty choroby obowiązani są ustalić na podstawie dokumentów uprawnienia chorego do otrzymywania kąpieli leczniczych za pełną bądź ulgową opłatą. W stosunku do osób wymienionych w § 6 dokumentem takim powinno być zaświadczenie prezydium gminnej rady narodowej, a jeśli chodzi o rolników zamieszkałych na terenie miast - zaświadczenie (oddziału) referatu finansowego prezydium miejskiej rady narodowej, które należy dołączyć do akt chorego.
4.
Na karcie choroby oraz na skierowaniu należy umieścić wyraźnie wzmiankę:
1)
"płatne 30%" - dla osób wymienionych w § 5,
2)
"płatne 50%" - dla osób wymienionych w § 6 oraz
3)
"płatne 100%" - dla osób nie uprawnionych do opłaty ulgowej, z tym że ta ostatnia wzmianka może być na skierowaniu pominięta.
5.
Osoba rejestrująca skierowanie jest obowiązana poinformować chorego o dniach i godzinach przyjęć lekarza w zakładzie łazienniczym.