§ 4. - Stosowanie bezwydziałowej struktury organizacyjnej oraz innych form usprawnienia organizacji produkcji w przedsiębiorstwach przemysłowych.

Monitor Polski

M.P.1962.23.97

Akt utracił moc
Wersja od: 15 marca 1962 r.
§  4.
1.
Wprowadzenie bezwydziałowej struktury organizacyjnej w określonym przedsiębiorstwie wymaga uchwały konferencji samorządu robotniczego powziętej w trybie obowiązujących przepisów i następuje w drodze zarządzenia dyrektora przedsiębiorstwa – po uprzedniej konsultacji z jednostką nadrzędną (zjednoczeniem).
2.
Bezwydziałowa struktura organizacyjna wprowadzana jest na podstawie szczegółowego harmonogramu, przewidującego w szczególności:
1)
opracowanie kompleksowego projektu organizacyjnego wprowadzającego nowy układ komórek organizacyjnych "ruchu" (odcinków produkcyjnych) i "zarządu" oraz odpowiednie przesunięcia kadrowe,
2)
opracowanie dokumentacji organizacyjnej ustalającej zakres obowiązków i system funkcjonowania komórek organizacyjnych i stanowisk pracy w nowym układzie strukturalnym,
3)
opracowanie w miarę potrzeby nowej dokumentacji przedmiotowej i obiegowej (planistycznej, produkcyjnej, materiałowej, rozliczeniowej, płacowej, sprawozdawczej itp.),
4)
przeszkolenie pracowników i przygotowanie organizacyjne i metodyczne komórek organizacyjnych przedsiębiorstwa.
3.
Przed wprowadzeniem bezwydziałowej struktury organizacyjnej załoga przedsiębiorstwa powinna być zaznajomiona z projektami organizacyjnymi.
4.
Wprowadzenie bezwydziałowej struktury organizacyjnej powinno się odbyć w taki sposób, aby nie powstały zahamowania w produkcji ani na innych odcinkach działalności przedsiębiorstwa.