§ 17. - Stanowiska, wymagania kwalifikacyjne, zasady wynagradzania i stopnie zawodowe Służby Leśnej.

Monitor Polski

M.P.1992.18.136

Akt utracił moc
Wersja od: 23 czerwca 1992 r.
§  17.
1.
Pracownikom pozostającym w dniu wejścia w życie zarządzenia w stosunku pracy w Lasach Państwowych nadaje się stopnie zawodowe w Służbie Leśnej po odbyciu szkolenia, z zastrzeżeniem § 5.
2.
Pracownikom, o których mowa w ust. 1, nadaje się najniższy stopień zawodowy dla danego stanowiska. W stosunku do osób posiadających wysoki dorobek zawodowy dopuszcza się nadanie wyższego stopnia zawodowego.
3.
Pracownicy zatrudnieni dotychczas na stanowisku leśniczego, strażnika leśnego lub podleśniczego, którzy ukończyli 60 lat, posiadający duże doświadczenie i dorobek zawodowy, zwolnieni są z wymogu posiadania średniego wykształcenia leśnego.
4.
W razie braku możliwości zatrudnienia na stanowisku leśniczego, strażnika leśnego lub podleśniczego osób posiadających średnie wykształcenie leśne, dopuszcza się zatrudnienie osób nie posiadających takiego wykształcenia, które ukończyły 55 lat, były zatrudnione dotychczas na stanowisku leśniczego, strażnika leśnego, podleśniczego lub gajowego i mają duże doświadczenie oraz dorobek zawodowy.
5.
Zwolnienia z wymogu posiadania średniego wykształcenia leśnego dokonuje dyrektor regionalnej dyrekcji Lasów Państwowych na wniosek nadleśniczego.