§ 6. - Sporządzanie opinii o żołnierzach zwolnionych ze służby wojskowej, wymaganej przy przyjmowaniu do pracy na stanowiska kierownicze lub związane z odpowiedzialnością materialną.

Monitor Polski

M.P.1964.12.54

Akt utracił moc
Wersja od: 19 lutego 1964 r.
§  6.
1.
Jeżeli żołnierz został skazany za przestępstwo z chęci zysku albo za inne przestępstwo związane z pełnioną służbą wojskową lub z zajmowanym stanowiskiem albo jeżeli przeciwko niemu toczy się postępowanie w tego rodzaju sprawie, opinia powinna zawierać informację o skazaniu lub toczącym się postępowaniu.
2.
Informacja, o której mowa w ust. 1, może być zamieszczona w opinii tylko na podstawie odpowiednich dokumentów. Stanowią je w szczególności zawiadomienia o wszczęciu i ukończeniu postępowania karnego nadsyłane zgodnie z obowiązującymi przepisami przez organy prowadzące śledztwo lub dochodzenie oraz wyroki sądu. Informacja powinna obejmować także dane o sprawach, o których sporządzający opinię został zawiadomiony po zwolnieniu żołnierza ze służby wojskowej, a przed wydaniem opinii.
3.
W razie otrzymania zawiadomienia, o którym mowa w ust. 2, w ciągu jednego miesiąca po wydaniu opinii, organ wojskowy, który sporządził opinię, obowiązany jest przesłać odpis tego zawiadomienia zainteresowanemu zakładowi pracy.