Przyznanie dodatku przejściowego pracownikom Najwyższej Izby Kontroli, którzy nie otrzymali mieszkań po przeniesieniu do pracy w m.st. Warszawie.

Monitor Polski

M.P.1952.A-62.938

Akt utracił moc
Wersja od: 21 lipca 1952 r.

UCHWAŁA NR 543
RADY MINISTRÓW
z dnia 9 lipca 1952 r.
w sprawie przyznania dodatku przejściowego pracownikom Najwyższej Izby Kontroli, którzy nie otrzymali mieszkań po przeniesieniu do pracy w m. st. Warszawie.

Na podstawie art. 8 ust. 2 ustawy z dnia 4 lutego 1949 r. o uposażeniu pracowników państwowych i samorządowych oraz przewodniczących organów wykonawczych gmin miejskich i wiejskich (Dz. U. R. P. Nr 7, poz. 39) Rada Ministrów za zgodą Rady Państwa uchwala:
1.
Prezes Najwyższej Izby Kontroli może przyznać tytułem zwrotu wydatków związanych z pełnieniem urzędu przejściowy dodatek do uposażenia w wysokości 18 zł dziennie pracownikom N. I. K., którzy zostaną służbowo przeniesieni do centrali Najwyższej Izby Kontroli w Warszawie bez przydziału mieszkań.
2.
Dodatek ten może być przyznany w ramach 40 stanowisk tylko pracownikom zatrudnionym przy czynnościach kontrolnych zaszeregowanym nie niżej grupy VI.
3.
Dodatek przejściowy wolny jest od podatku od wynagrodzeń.
4.
Prawo do otrzymania dodatku wygasa z chwilą przydzielenia i oddania przeniesionemu pracownikowi mieszkania w m. st. Warszawie.
5.
Okres wypłacania dodatku trwa w zasadzie sześć miesięcy od daty rozpoczęcia czynności służbowych w nowym miejscu pracy. Prezes Najwyższej Izby Kontroli w porozumieniu z Prezesem Rady Ministrów i Ministrem Finansów może okres ten przedłużyć o dalsze 6 miesięcy.
6.
Wykonanie uchwały zleca się Prezesowi Najwyższej Izby Kontroli, Prezesowi Rady Ministrów i Ministrowi Finansów.
7.
Uchwała wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.