§ 5. - Premiowanie pracowników umysłowych w państwowych przedsiębiorstwach budowlano-montażowych.

Monitor Polski

M.P.1964.32.139

Akt utracił moc
Wersja od: 15 maja 1964 r.
§  5.
1.
Dla każdego zadania ustala się (rocznie lub kwartalnie) określoną ilość punktów premiowych. Łącznie za wszystkie zadania przypada 100 punktów, które odpowiadają górnej granicy funduszu premiowego, przypadającego na daną jednostkę organizacyjną.
2.
Ilość punktów, którą należy ustalić za poszczególne zadania, określają wytyczne właściwych ministrów, przy założeniu, że na poprawę planowanego wyniku ekonomicznego nie można przeznaczyć mniej niż 15 punktów dla kierownictwa przedsiębiorstwa w funduszach "A" i "B", a dla pozostałych grup pracowników mniej niż 10 punktów.
3.
Ilość punktów premiowych przypadających za każde zadanie ustala dyrektor przedsiębiorstwa w ramach wytycznych jednostki nadrzędnej, z wyjątkiem punktów przeznaczonych za zadanie dla grupy pracowników kierownictw przedsiębiorstwa, dla której ilość punktów określa dyrektor zjednoczenia w ramach wytycznych właściwego ministra.
4.
Ilość punktów premiowych przypadająca za zadanie dodatkowe należy ustalać tak, aby wysokość premii indywidualnej przypadającej pracownikowi (lub grupie pracowników) za pełne wykonanie tego zadania nie była mniejsza w zasadzie niż 3% wynagrodzenia podstawowego tych pracowników za okres, za który wypłacana jest premia.
5.
W razie częściowego wykonania poszczególnych dodatkowych zadań, których stopień wykonania można wyliczyć, ilość punktów premiowych za zadanie ulega procentowemu zmniejszeniu proporcjonalnie do wykonania zadania. Dyrektor określając konkretne zadanie może dla zadań łatwiejszych do wykonania zastosować progresywną skalę potrąceń.
6.
Niepełne wykonanie zadań rzeczowych oraz zadań, których częściowego wykonania nie można ściśle wyliczyć, powoduje nie wypłacenie premii za to zadanie.

Warunki premiowania i zasady wypłaty premii.