Rozdział 7 - Współdziałanie kontroli wewnętrznej z innymi komórkami organizacyjnymi Ministerstwa Pracy i Opieki Społ. - Organizacja i funkcjonowanie kontroli wewnętrznej w Ministerstwie Pracy i Opieki Społecznej oraz urzędach, instytucjach i przedsiębiorstwach podległych, wydane w porozumieniu z Prezesem Najwyższej Izby Kontroli na wniosek Ministra Pracy i Opieki Społecznej.

Monitor Polski

M.P.1949.A-30.446

Akt utracił moc
Wersja od: 18 maja 1949 r.

VII.

Współdziałanie kontroli wewnętrznej z innymi komórkami organizacyjnymi Ministerstwa Pracy i Opieki Społ.

§  35.
Między organami kontroli wewnętrznej a innymi komórkami organizacyjnymi Ministerstwa Pracy i Opieki Społecznej (w szczególności komórkami załatwiającymi sprawy organizacyjne i budżetowe) powinien istnieć stały wzajemny kontakt, oparty na ścisłym współdziałaniu oraz systematycznej wymianie informacji, wniosków, osiągnięć i zamierzeń.
§  36.
Organa kontroli wewnętrznej biorą udział w ważniejszych konferencjach, odprawach i zjazdach kierowników jak i pracowników jednostek organizacyjnych Ministerstwa Pracy i Opieki Społecznej.
§  37.
W miarę potrzeby przedstawiciele jednostek organizacyjnych Ministerstwa Pracy i Opieki Społecznej biorą udział w zjazdach i konferencjach organizowanych przez kontrolę wewnętrzną. Zadaniem tych konferencji winno być:
a)
skoordynowanie działalności organów kontroli z innymi komórkami organizacyjnymi,
b)
ustalenie wniosków i wytycznych do zarządzeń potrzebnych dla usunięcia braków i niedociągnięć w poszczególnych jednostkach organizacyjnych,
c)
omówienie wykonania planów działalności kontrolnych i inspekcyjnych za okres ubiegły.

Protokóły ze zjazdów i konferencji wymienionych w § 36 winny być przedkładane Biuru Kontroli Ministerstwa Pracy i Opieki Społecznej.