Rozdział 2 - Protokół szkody - Określenie organów właściwych do orzekania w sprawach szkód wyrządzonych Urzędowi Ochrony Państwa, zasad postępowania wyjaśniającego i trybu postępowania w sprawach wydawania orzeczeń o odszkodowaniu, nadawania klauzuli wykonalności oraz umarzania należności z tytułu szkód.

Monitor Polski

M.P.1997.76.724

Akt utracił moc
Wersja od: 15 października 1997 r.

Rozdział  2

Protokół szkody

§  3.
1.
Funkcjonariusz, który dowiedział się o wyrządzeniu szkody w mieniu, obowiązany jest niezwłocznie powiadomić o tym kierownika jednostki organizacyjnej Urzędu Ochrony Państwa, w której mieniu wyrządzono szkodę.
2.
Datę uzyskania przez kierownika jednostki organizacyjnej Urzędu Ochrony Państwa, o którym mowa w ust. 1, wiadomości o wyrządzeniu szkody uważa się za datę ujawnienia szkody.
§  4.
1.
W terminie siedmiu dni od daty ujawnienia szkody sporządza się, z zastrzeżeniem § 34 ust. 1, w trzech egzemplarzach, protokół szkody. Wzór protokołu szkody stanowi załącznik do zarządzenia.
2.
Protokół szkody sporządza funkcjonariusz wyznaczony przez kierownika jednostki organizacyjnej Urzędu Ochrony Państwa posiadającej mienie, w którym szkoda powstała, i niezwłocznie przekazuje go komórce finansowej w celu zaewidencjonowania szkody.
3.
W przypadkach określonych w § 32 pkt 1-3 protokół szkody przekazuje się także komórce prowadzącej ewidencję materiałową.
§  5.
Dopuszcza się sporządzenie jednego zbiorczego protokołu szkody, obejmującego wszystkie szkody danego rodzaju, ujawnione w okresie jednego miesiąca kalendarzowego, w przypadku:
1)
wypłaty nienależnego świadczenia pieniężnego więcej niż jednemu funkcjonariuszowi,
2)
wyrządzenia szkody przez więcej niż jednego funkcjonariusza.