§ 9. - Należyte zagospodarowanie zbędnych obrabiarek do metali i drewna.

Monitor Polski

M.P.1951.A-89.1225

Akt utracił moc
Wersja od: 1 grudnia 1953 r.
§  9.
1.
Po otrzymaniu wykazu zbiorczego oraz certyfikatu CBOM zaspakaja potrzeby jednostek gospodarki uspołecznionej w zakresie obrabiarek przez wystawianie przydziału na obrabiarki ujęte certyfikatami, uwzględniając w pierwszym rzędzie potrzeby jednostek gospodarczych podległych władzy naczelnej dotychczasowego posiadacza zbędnej obrabiarki.
2.
Wystawienie przydziału na obrabiarkę zakwalifikowaną do kategorii B może nastąpić tylko w przypadku, gdy zapotrzebowujący wyraża zgodę na dokonanie potrzebnego remontu obrabiarki we własnym zakresie lub gdy istnieje możliwość jej wyremontowania w bazach remontowych.
3.
CBOM może przekazywać do baz remontowych obrabiarki bez równoczesnego przydziału, który jednak powinien być dokonany przez CBOM przed ukończeniem remontu. Obrabiarki zaplanowane do remontu uwzględnia CBOM w bilansie maszyn.
4.
Koszty demontażu, opakowania i transportu przydzielonych obrabiarek obciążają stronę odbierającą. W przypadku przesłania zbędnej obrabiarki nie przydzielonej jeszcze nowemu odbiorcy do bazy remontowej dotychczasowy posiadacz obciąża kosztami bazę, która koszty te następnie refakturuje odbiorcy wyremontowanej obrabiarki.