Rozdział 5 - Tryb podejmowania decyzji lokalizacyjnych przez wojewodów. - Lokalizacja inwestycji.

Monitor Polski

M.P.1983.32.179 t.j.

Akt utracił moc
Wersja od: 7 października 1983 r.

Rozdział  5

Tryb podejmowania decyzji lokalizacyjnych przez wojewodów.

§  11.
1.
Organ założycielski w odniesieniu do tworzonego przedsiębiorstwa, a w odniesieniu do przedsiębiorstwa istniejącego - jego dyrektor przedstawiają wojewodzie charakterystykę zamierzonej inwestycji. Charakterystyka inwestycji, której wymagania mogą być spełnione na różnych terenach (w różnych miejscowościach), powinna być przedstawiona kilku wojewodom, lecz nie więcej niż czterem. Jeżeli organem założycielskim jest wojewoda, charakterystykę inwestycji przedstawia zespół przygotowawczy, o którym mowa w art. 12 ustawy z dnia 25 września 1981 r. o przedsiębiorstwach państwowych (Dz. U. z 1981 r. Nr 24, poz. 122, z 1982 r. Nr 45, poz. 289 oraz z 1983 r. Nr 36, poz. 165 i Nr 39, poz. 176).
2.
Wojewoda, na podstawie charakterystyki inwestycji, zajmuje wstępne stanowisko co do zlokalizowania zamierzonej inwestycji na terenie województwa, a w razie pozytywnego stanowiska określa miejsce (miejscowość) ewentualnej lokalizacji i formułuje opinię Iokalizacyjno-koordynacyjną.
3.
Wstępne stanowisko wojewody oraz opinia lokalizacyjno-koordynacyjna powinny być przekazane nie później niż przed upływem 30 dni od dnia otrzymania charakterystyki zamierzonej inwestycji.
§  12.
1.
Organ założycielski w odniesieniu do tworzonego przedsiębiorstwa, a w odniesieniu do przedsiębiorstwa istniejącego - jego dyrektor, na podstawie wstępnego stanowiska i opinii lokalizacyjno-koordynacyjnych oraz informacji o terenie, przeprowadza analizę porównawczą i występuje do właściwego wojewody z wnioskiem o ustalenie lokalizacji inwestycji. Wystąpienie to powinno nastąpić nie później niż przed upływem 3 miesięcy od daty otrzymania wstępnego stanowiska wojewody i opinii lokalizacyjno-koordynacyjnej. Brak wystąpienia w tym terminie oznacza rezygnację z dalszego postępowania. W razie wznowienia postępowania po tym terminie wojewoda może odstąpić od poprzedniego stanowiska i opinii lokalizacyjno-koordynacyjnej, zawiadamiając o tym wnioskodawcę w ciągu 15 dni. Brak zawiadomienia w tym terminie oznacza utrzymanie poprzedniego stanowiska i warunków lokalizacji inwestycji.
2.
W wypadkach uzasadnionych charakterem inwestycji wojewoda może żądać uzupełnienia wniosku o ustalenie lokalizacji inwestycji analizą dwóch lub więcej wariantów lokalizacji na terenie danego województwa.
§  13.
Decyzja o ustaleniu lokalizacji inwestycji powinna być podjęta nie później niż przed upływem 30 dni od daty złożenia wniosku o ustalenie lokalizacji inwestycji wraz z niezbędnymi opiniami i uzgodnieniami.