Oddział A - Postanowienia dotyczące jednostek budżetowych wykonujących budżet na zasadzie przepisów rachunkowo-kasowych dla władz i urzędów państwowych. - Likwidacja dotychczasowego systemu wykonywania budżetu państwowego i budżetów b. związków samorządu terytorialnego oraz wprowadzenie nowych zasad wykonywania budżetu Państwa.

Monitor Polski

M.P.1950.A-131.1635

Akt utracił moc
Wersja od: 19 grudnia 1950 r.

A.

Postanowienia dotyczące jednostek budżetowych wykonujących budżet na zasadzie przepisów rachunkowo-kasowych dla władz i urzędów państwowych.

§  1.
1.
Jednostki budżetowe wykonujące budżet na zasadzie przepisów rachunkowo-kasowych dla władz i urzędów państwowych obowiązane są dokonać najdalej do dnia 30 grudnia 1950 r. rozliczenia wszystkich zaliczek, udzielonych z kredytów budżetowych podległym jednostkom, pracownikom albo innym osobom lub instytucjom.
2.
Udzielanie zaliczek; których zużycie nie jest przewidziane w r. 1950, jest niedozwolone.
3.
Postanowienia ust. 1 i 2 nie dotyczą zaliczek na koszty podróży (delegacji, przeniesienia), nie ukończonych w r. 1950.
§  2.
1.
Jednostki dysponujące obowiązane są przelać ustalone na dzień 1 stycznia 1951 r. salda:
1)
na rachunkach bieżących budżetowych "B" - na wznowienie kredytów lub na dochody budżetowe roku 1950;
2)
na rachunkach bieżących niebudżetowych "NB", rachunkach funduszów specjalnych i rachunkach sum depozytowych - na dochody budżetowe roku 1951, na rachunek pozabudżetowych środków specjalnych, lub na rachunek sum depozytowych - w zależności od rodzaju i przeznaczenia tych sum, a w szczególności:
a)
sumy, odpowiadające kwalifikacjom, podanym w § 77 przepisów o wykonywaniu budżetu Państwa oraz o rachunkowości budżetowej należy przelać na rachunek sum depozytowych w Narodowym Banku Polskim,
b)
sumy, służące celom, których realizacja w roku 1951 dokonywana będzie w ramach preliminarzy pozabudżetowych środków specjalnych - należy przelać na rachunek bankowy wpływów pozabudżetowych środków specjalnych,
c)
innego rodzaju sumy należy przelać na dochody budżetowe roku 1951, stosownie do postanowień § 70 przepisów o wykonywaniu budżetu Państwa oraz o rachunkowości budżetowej.
2.
Przelewy sald, wymienionych w ust. 1, winny być dokonane do dnia 10 stycznia 1951 r. poza powyższymi przelewami jednostki dysponujące nie mogą dokonywać żadnych wypłat do rąk osób trzecich z ulegających likwidacji rachunków.
3.
Obroty likwidacyjne wchodzą do zamknięć rachunkowych za rok 1950.