Rozdział 2 - Zasady i tryb tworzenia oraz uruchamiania dodatkowego funduszu premiowego. - Dodatkowe premiowanie za terminową i prawidłową realizację inwestycji.

Monitor Polski

M.P.1969.51.391

Akt utracił moc
Wersja od: 9 grudnia 1969 r.

Rozdział  2

Zasady i tryb tworzenia oraz uruchamiania dodatkowego funduszu premiowego.

§  3.
Dodatkowy fundusz premiowy przeznaczony jest na premiowanie pracowników, o których mowa w § 1, za:
1)
zrealizowanie inwestycji zgodnie z dyrektywnym (normatywnym) cyklem,
2)
zrealizowanie inwestycji w granicach planowanego kosztu,
3)
skrócenie dyrektywnego (normatywnego) cyklu realizacji inwestycji,
4)
obniżenie planowanego kosztu inwestycji.
§  4.
1.
Warunkiem utworzenia dodatkowego funduszu premiowego jest przyjęcie przez bank finansujący inwestycję rozliczenia przedstawionego przez inwestora z wykonania zadania inwestycyjnego i oddania do użytku zdolności produkcyjnych lub usługowych bądź innych efektów.
2.
Przedstawienie właściwemu bankowi rozliczenia inwestycji, o którym mowa w ust. 1, następuje zgodnie z przepisami o rozliczaniu inwestycji, po uprzednim zaakceptowaniu rozliczenia przez jednostkę nadrzędną.
3.
W razie stwierdzenia nieprawidłowości w rozliczeniu inwestycji, o którym mowa w ust. 1, bank finansujący inwestycję nie dokonuje przelewu tytułem zwrotu części odsetek pobranych od kredytów, stanowiących podstawę utworzenia dodatkowego funduszu premiowego.
§  5.
1.
Dodatkowy fundusz premiowy uruchamia do wypłaty w dwóch częściach dyrektor (kierownik) jednostki nadrzędnej nad inwestorem (przewodniczący prezydium właściwej rady narodowej) według następujących zasad:
1)
część pierwszą - 50% utworzonego dodatkowego funduszu premiowego po przyjęciu, zgodnie z obowiązującymi przepisami, rozliczenia inwestycji, o którym mowa w § 4 ust. 1,
2)
część drugą - pozostałe 50% po przyjęciu zgodnie z obowiązującymi przepisami rozliczenia z zagospodarowania oddanej do użytku inwestycji i osiągnięcia planowanych efektów gospodarczych:
a)
dla inwestycji branżowych - stwierdzającego osiągnięcie w dyrektywnym (normatywnym) okresie projektowanych zdolności produkcyjnych, usługowych lub innych efektów gospodarczych i osiągnięcie niektórych wskaźników techniczno-ekonomicznych, które są określone w założeniach techniczno-ekonomicznych będących podstawą powzięcia decyzji inwestycyjnej, a ustalone przez właściwego ministra (przewodniczącego prezydium właściwej rady narodowej),
b)
dla inwestycji jednostek budżetowych i budownictwa mieszkaniowego oraz innych inwestycji rozliczanych zgodnie z obowiązującymi przepisami w jednym etapie - stwierdzającego po upływie okresu gwarancyjnego prawidłowe i bezusterkowe działanie obiektu w okresie gwarancyjnym.
2.
Stwierdzone nieznaczne usterki, które nie spowodowały trudności w eksploatacji obiektu i zostały usunięte w okresie gwarancyjnym, nie powodują wstrzymania wypłaty drugiej części funduszu premiowego, o której mowa w ust. 1 pkt 2.
3.
W razie nieuzyskania w dyrektywnym okresie projektowanych zdolności produkcyjnych, usługowych lub innych efektów gospodarczych, druga część dodatkowego funduszu premiowego ulega przepadkowi na rzecz budżetu.